Vilniaus universiteto botanikos sodas

Vilniaus universiteto botanikos sodas sostinėje įkurtas dar 1781 m. Šiuo metu Botanikos sodas yra didžiausias visoje Lietuvoje, jo plotas siekia beveik 200 ha. Jis išsidėstęs dvejose teritorijose: Kairėnuose ir Vingio parke.

Vilniaus universiteto botanikos sodas įkurtas 1781 metais tęsia garbingas tradicijas. Po XIX a. ir XX a. negandų pagaliau jis ir vėl žinomas, gausiai lankomas bei vertinamas plačiosios visuomenės.

Sodas vykdo jam priskirtas akademines, švietėjiškas funkcijas, vis daugiau įsitraukia ir į aplinkosaugines bei aktualias biologinės įvairovės saugojimo veiklas. Tai vienas didžiausių ir vienas aktyviausių sodų tiek visame Baltijos jūros šalių regione, tiek ir Rytų bei Vidurio Europoje.

VU botanikos sodo augalų kolekcijos taip pat vienos iš gausiausių šiame regione (per 10 000 pavadinimų augalų), kai kurios iš jų, kaip, pavyzdžiui, serbentų – reikšmingos net ir Europos mastu.

Čia kaupiamas, tiriamas, vertinamas unikalus mūsų krašto augalų genofondas, o vertingiausias vėliau ir saugomas neribotą laiką.

Nuo 2011-ųjų Vilniaus botanikos sodo teritorijoje vyksta įvairūs muzikiniai festivaliai. Čia atvyksta ir žymūs užsienio atlikėjai.

Vilniaus universiteto botanikos sode vyksta: edukacinės programos, teikiamos gido paslaugos. Yra konferencijų salės, pavėsinių nuoma, vieta santuokai, vieta renginiams, vieta koncertams.

 

Adresas: Kairėnų 43 Vilnius

Rekomenduojame:

Sekmadienis Gruodžio 4, 2022

Sekmadienis Gruodžio 25, 2022

Sekmadienis Sausio 15, 2023