Vilniushyvanka – Ukrainos dienos | 05 13-15

Vilnius palaiko Ukrainą ir kviečia artimiau susipažinti su jos kultūra Ukrainos dienose „Vilniushyvanka“ gegužės 13-15 d.

Net tris dienas vyksiantys renginiai kvies ukrainiečius geriau pažinti mūsų šalies kultūrą, o mūsų šalies gyventojus – sužinoti daugiau apie ukrainiečių tradicijas. Iš viso suplanuota net 80 įvairių nemokamų edukacijų, koncertų ir ekskursijų, ypatingai daug pramogų bus skiriama vaikams. Sostinėje svečių lauks vaišės kavinėse, o vilniečiai galės ragauti ukrainietiškų patiekalų.

Gegužės 13–15 d. vyksiančių renginių pavadinimą „Vilniushyvanka“ įkvėpė tradiciniai ukrainietiški siuvinėti marškiniai – vyšyvanka, kurie net turi savo atskirą tarptautinę dieną, minimą gegužės 19 dieną. Būtent todėl ukrainiečių ir lietuvių kultūros mainai perteikiami derinant gerai atpažįstamus Vilniaus ir vyšyvankos simbolius. „Vilniushyvanka“ pavadinime užkoduota metafora, kad Vilnius savotiškai puošiasi vyšyvanka.

Visų 3ų dienų išsamią programą rasi ČIA.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.