Teatro festivalis „Sirenos“: Ir tarė dviratininkas 09 15

Žodis „sirenos“ savo prigimtimi yra dviprasmis. Sirenos ir gelbėja, ir žudo. Sirena – tai šaižus signalas, įspėjantis apie pavojų, bet kartu tai ir mitologinė paukščiažmogė būtybė, viliojanti peržengti ribą. Toks yra ir festivalis – jis ir įspėja apie tai, ką įžvelgiame keliant pavojų mūsų visuomenei, ir vilioja žengti į meno pasaulį.

Kadangi gyvename spektaklio visuomenėje, kurioje nuolat kyla vienas už kitą garsesni skandalai, mums svarbu kurti festivalį kaip reiškinį, ne dirbtinai įjungiantį sirenų aliarmą, o iš tikrųjų išmušantį iš kasdienės rutinos, tampantį unikaliu, brandinančiu pokytį ir kaip gyvas teatrinis įvykis ištinkantį kiekvieną jame atsidūrusį.

Ar festivaliui pakanka pristatyti įdomiausius šiuolaikinius kūrinius, ar jo genetiniame kode vis dėlto būtina išlaikyti pasaulio, kokį jį pažįstame, virsmo paieškos motyvą, užčiuopti gyvą dabarties nervą? Kaip kultūrinėje ir socialinėje terpėje egzistuojantis reiškinys, festivalis pirmiausia turi siekti tapti įvykiu – čia slypi ir žodyje „festivalis“ užkoduotas šventės motyvas, ir tam tikras gyvo proceso, įvykiškumo, pasakojimo elementas, projektuojantis festivalį ne kaip tašką plokštumoje, o veikiau praėjusį ir ateinantį laiką jungiančią kreivę.

Ir tarė dviratininkas:

„IR TARĖ DVIRATININKAS“ BUVO SUKURTAS BENDRADARBIAUJANT SU NOTINGEMO UNIVERSITETO MIŠRIOS REALYBĖS LABORATORIJA, „SONY NET SERVICES“ IR „FRAUNHOFER“ INSTITUTU KAIP DALIS EUROPOS MOKSLINIŲ TYRIMŲ PROJEKTO „IPERG“ (INTEGRATED PROJECT ON PERVASIVE GAMING). „BLAST THEORY“ REMIA ANGLIJOS MENŲ TARYBA.

TRUKMĖ: apie 75 minutes
KALBA: lietuvių k.
REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 16 m.

Renginyje galite dalyvauti su asmeniniu arba festivalio dviračiu. Pažymėkite savo pasirinkimą pirkdami bilietus Tiketoje. Mobilieji įrenginiai bus suteikti renginio organizatorių.

LAIKAS: rugsėjo 15-23 d. nuo 18:00
VIETA: STARTAS MENŲ SPAUSTUVĖS KIEMELYJE (ŠILTADARŽIO G. 6, VILNIUS)
DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.
NUSIPIRKUS BILIETĄ BŪTINA REGISTRACIJA ČIA: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2nVEhAaU66JgO1xqIITz5EJjYNpFVirRLXc1Of7k72ofCMQ/viewform?usp=send_form

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.