Sonic Vilnius | garsinis pasivaikščiojimas Naujojoje Vilnioje

Sonic Vilnius – tai garsinių pasivaikščiojimų serija, skatinanti įsiklausyti, tyrinėti ir analizuoti įvairialypius Vilniaus mikrorajonų garsynus, bandant perprasti kiekvieno išskirtinį charakterį. Pasivaikščiojimų moderatoriai kvies naujai atrasti mus supančius garsovaizdžius, daugybinius garso šaltinius, ir suvokti apie ką kalba mūsų garsinė aplinka. Mažos apimties grupėmis eisime moderatorių sudarytais maršrutais, kartu aktyviai klausysimės, tyrinėsime ir mums aktualius, naujai išgirstus aplinkos garsus įrašinėsime garso įrašymo priemonėmis.

Rugpjūčio 20 d.
17:30 – 20:04 val.

Naujoji Vilnia
Susitikimo vieta: Vilniaus geležinkelio stotis, bilietų kasos
Vaikščiosime kartu su Marielle Vitureau
Vyks lietuvių kalba

Į rytus nuo Vilniaus, Naujoji Vilnia įsispraudžia tarp miškų, geležinkelio ir upės. Industrinis Vilniaus pakraštys, kurio teritorija alsuoja istorija. Iš Naujosios Vilnios stoties buvo tremiami Lietuvos gyventojai. Sąjūdžio laikais keli politikai šioje teritorijoje bandė kurti naują respubliką, prosovietinę. Šiandien lenkų kalba ir traukiniai vis dar yra Naujosios Vilnios garsovaizdžio dalis. Atsiranda ir nauji garsai. Naujoji Vilnia keičiasi – žmonės griauna, stato, atvyksta nauji gyventojai. Šiuos virsmus išgirsime garsinio pasivaikščiojimo metu.

Teksto autorė – Marielle Vitureau

Marielle Vitureau – Prancūzijos radijo žurnalistė jau 15 metų dirbanti Vilniuje. Marielle fiksuoja miesto garsus savo mikrofonu, o įrašyti garsai sugula į jos sukurto projekto internetinę platformą „Kita stotelė – stotis“. Taip pat su grupe bendraminčių ji koordinuoja projektą „Radijo klausykla“.

Mariellės Vilniaus garsų žemėlapis:
www.kitastotelestotis.lt


Renginys nemokamas
Būtina išankstinė registracija. Registracijos forma: https://cutt.ly/8yUxIJq (GRUPĖ PILNA. Galite registruotis į laukiančiųjų sąrašą el. paštu – projektai@kirtimukc.lt)
Vietų skaičius ribotas – renkamos grupės iki 15 žmonių.

Jeigu turite klausimų, galite susisiekti su mumis šiuo el. paštu – projektai@kirtimukc.lt arba tel.: 8 679 21040

Projektą organizuoja: Kirtimų kultūros centras
Projektą dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Partneriai ir draugai: Palanga Street Radio, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos aklųjų biblioteka
Ačiu: Soundium, Skytech

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.