Japonų kultūros savaitė „NowJapan“ 2019: Virsmas

Vieta: Taikomosios dailės muziejus, Arsenalo g. 3A, Vilnius
Virsmas
Audiovizualinis projektas
Kazumasa TESHIGAWARA, Vaizdas
Paulius KILBAUSKAS, Garsas

Į Lietuvą po kelerių metų pertraukos grįžta japonų vizualiųjų menų titanas Kazumasa Teshigawara. Pasitempiame ir mes, svečias garbus. Jo kolekcijoje apdovanojimai netelpa į lentynas ir net į jo internetinį puslapį. Vieni už dizaino ir skaitmeninio meno darbus, kiti už audiovizualinius projektus, treti už darbus komunikacijoje. Gavęs jis net Kanų liūtą. Sutapimas — jis turėjo bendrų darbu su Asa-Chang & Junray, kuriuos šiais metais taip pat išvysime nowJapan. K. Teshigawara pluša po sceniniu slapyvardžiu Qubibi ir ant mūsų scenos pasirodys kartu su talentinguoju alternatyviosios elektroninės muzikos kūrėju, kompozitoriumi Pauliumi Kilbausku.Ko tikėtis? Improvizacijų. Nesurežisuoto menininkų dialogo. Transliacijų nebus, viskas įvyks tik vieną kartą ir daugiau nebepasikartos. Qubibi ant scenos gyvai kurs skaitmenines vizualizacijas, kurias iššauks gaivinantys Pauliaus Kilbausko muzikiniai eksperimentai. Faktas, kad sėdėsime truputį prasičiaupę, nes prieš mus savo stichijose dirbs du aukščiausio lygio menininkai. Nekantraujame.

Kazumasa Teshigawara savo parodas pradėjo rodyti dar 2007 m., kai Tokijo Nacionalinis meno centras priėmė jo parodą „Japonijos medijų ir menų“ festivalyje. Tais pačiais metais bendradarbiaudamas su reklamos industrija laimėjo prestižiškiausią tarptautinį komunikacijos apdovanojimą — Kanų liūtą. Vėliau atradęs savo meninį pašaukimą Kazumasa tapo Qubibi ir save iš naujo atrado dizaino ir audiovizualinėje kūryboje. Rekomenduojame perskaityti dosje, jo internetiniame puslapyje http://qubibi.org/about.html

Paulius Kilbauskas — Lietuvoje puikiai žinomas muzikos kūrėjas ir kompozitorius, pripažintas už išskirtinius garso takelius kinui. Kartu su Domu Strupinsku įrašyta muzika filmui „Lošėjas“, o paskutinis jo darbas kino juostai „Sasha was here“ buvo sukurtas kartu su Vygantu Kisevičiumi. Paulius Kilbauskas taip pat atlieka solinę veiklą, dėl kurios muzikantas daug laiko praleidžia Balyje, kur jis tyrinėja europietiškai ausiai sudėtingą gamelano muziką ir, įtariame, dirba prie naujo „Elements“ projekto.

Oficialus festivalio FB: https://www.facebook.com/nowJapan/

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.