I.Simonaitytės biblioteka

Klaipėdos I. Simonaitytės biblioteka – įsikūrusi XIX a. pastate, kurį 1874 m. pastatė medienos pirklys Hermanas Gerlachas. Tai vienas gražiausių neorenesanso stiliaus pastatų Klaipėdoje.

Nuo pat įkūrimo biblioteka tapo regiono metodikos centru. Bibliotekoje buvo įsteigti bibliotekininkų kursai, kuriuose buvo ruošiami profesionalūs bibliotekininkai. Įvairiapusė metodinė pagalba regiono bibliotekoms teikiama iki šiol.

Ji yra kultūros centras ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje. Biblioteka gali pasigirti: puikiais rūmais, moderniomis informacinėmis technologijomis, turtingu knygų fondu, parodomis, konferencijomis, naujų knygų sutiktuvėmis, koncertais, spektakliais, konkursais. Per metus bibliotekoje įvyksta arti 400 įvairių renginių, iš jų apie 200 parodų.

Šiuose rūmuose reiškiasi visos meno rūšys: literatūra, muzika, dailė, poezija, fotomenas, edukacinė veikla. Naujas, erdvus, modernus, pastatas visomis prasmėmis tarnauja žmonėms. Vartotojai čia ateina ne tik paimti ir perskaityti knygos ar naujausio leidinio, bet ir susitikti su įdomiais žmonėmis.

Erdvioje bibliotekoje yra ne tik penkios skaityklos, atviri knygų fondai suaugusiems ir vaikams, bet ir patalpos jaukiam poilsiui, estetiškos, specialiai vaizdiniams ir žodiniams renginiams skirtos patalpos, du jaukūs kiemeliai. Biblioteka turi Renginių, Konferencijų sales bei Gerlacho palėpę, kur įrengta nuolatinė jūrinio paveldo ekspozicija, modernią mokymo klasę, o buvusiame ratinės pastate veikia kavinė ir knygynas.

Telefonai: +370 46 412529
Darbo laikas:
Pr. - Pn. 10:00-19:00
Št. 10:00-17:00
Paskutinė mėnesio diena - sanitarinė.
Adresas: H. Manto g. 25, Klaipėda

Šiuo metu šioje vietoje nėra suplanuotų renginių.

Visi renginiai Klaipėdoje