Vilniaus šviesų festivalis 2020: TOP 10 įspūdingiausių instaliacijų

Tai yra straipsnio tęsinys. Grįžti į šio straipsnio pradžią.

„Aero Sculpture“ (autorius „Tensegrity“)

„Aero Sculpture“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Šeši fluorescenciniai vamzdeliai ore plūduriuoja įtemptoje pusiausvyroje. Prancūzų meninikų instaliacija yra pagaminta iš vamzdelių, kurie neliesdami vienas kito, sudaro vientisą struktūrą, o ore įtempti elementai yra tvirti vien tik oro slėgio dėka. Neoninės lemputės šviečia, vibruoja ir mirksi. Šviesa šokinėja, geltonai, raudonai arba oranžiniai, tada su dundesiu užgęsta ir vėl įsijungia mėlyna blykste. Pergalingame finale pagaliau pasirodo nuostabi balta šviesa. Išskirtinis ir spalvingas reginys kiekvienam festivalio žiūrovui.

Vieta: Valdovų rūmų kiemas (Katedros a. 4)


„Labirintas“ (autorius Jurga Marcinauskaitė)

Vilniaus šviesų festivalis

„Labirintas“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Interaktyvi šviesos instaliacija “LABIRINTAS” kvies paklysti, atrasti ir patirti. Šviesa, šešėliai, klaidinantys keliai bei smagūs atradimai nukels lankytoją iš įprastų, kasdieniškų procesių į smagų potyrį. Instaliacijos tikslas ne tik vizualiai pritraukti lankytojų dėmesį, bet ir skatinti vaizduotę, erdvinį bei strateginį mąstymą, kūrybiškumą, bendravimą ir komandinį bendradarbiavimą.

Vieta: Vilniaus mokytojų namų kiemelis (Vilniaus g. 39)


„12RAMių“ (autorius Ray Bartkus)

„12RAMių“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Garsus Lietuvos menininkas ir legendinio „Kempiniuko plačiakelnio“ bendrautorius taip pat pristato savo darbą šiemetiniame Vilniaus šviesų festivalyje. Ray Bartkaus naudoja modernias technologijas: LED lemputes bei elektroniką. Dviejų skirtingų vaizdų (šventojo ir žmogaus) dinamika vienoje plokštumoje, portretų pikseliavimas lempučių pagalba – tokiomis meninėmis priemonėmis šioje instaliacijoje gvildenami amžini klausimai: kas yra žmogus, žmogiškumas; kas yra šventasis, šventumas?

Vieta: Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia (Savičiaus g. 13)


„Stiklo kvartalas“ (autoriai Julija Janus ir Adam Decolight)

Vilniaus šviesų festivalis

„Stiklo kvartalas“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Trijose Stiklo kvartalo vietose (Stiklių 7, Stiklių 18 ir Gaono 4) bus išdėstytos skirtingų atspalvių dizainerės Julijos Janus ir Adam Decolight kurtos, spalvotų stiklo karoliukų vainikus imituojančios, šviestuvų grupės. Vainikai primena ilgos draugystės ir meilės simbolio amalo šakelių formą. Tikima, kad po amalu pasibučiavusi pora gyvens laimingą gyvenimą. Tad jei turite antrąją pusę, išmėginkite šios vietos „burtus“.

Vieta: Stiklių g.


„Nūdienos Gediminas“ (autorius Kipras Krasauskas)

„Nūdienos Gediminas“ / Vilniaus šviesų festivalis 2020

Kaip į šį TOP’ą neįtraukti jau festivalio simboliu tapusio darbo? Kaip ir praėjusiais metais, viena labiausiai fotografuotų Šviesų festivalio instaliacijų – Gedimino kardas – vėl nušvis. Kažkam tai kunigaikštis, atkeliavęs iš praeities laikų, kažkam tai panašu į „Žvaigždžių karų“ kovotoją. Bet kuriuo atveju, Vilniaus gimtadienis neįmanomas be kunigaikščio Gedimino pagerbimo. Tad jei nespėjote pasidaryti čia asmenukės praėjusiais metais, tai galėsite padaryti šiemet.

Vieta: Katedros aikštė


Daugiau renginių Vilniuje – čia: www.mzirafos.lt/renginiai-vilniuje-kas-vyksta/

Nori renginius stebėti patogiau? Parsisiųsk app’są: mzirafos.lt/appsas

Puslapiai: 1 2