Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia pasinerti į meną

Vilniaus galerijų savaitgalis rugsėjo 9–12 dienomis jau šeštąjį kartą kvies miesto gyventojus ir svečius į daugiau nei 30 meno erdvių. Minėtą savaitgalį Vilniuje žiūrovų lauks parodų atidarymai, ekskursijos, edukacijos, garso performansai, susitikimai su menininkais bei diskusijų programa.

Visas dalyvaujančias galerijas ir visą programą rasi ČIA (tiesa, turime įspėti, kad „Galerijų savaitgalio“ svetainė – gan klaiki, tad apsišarvuokite kantrybe ir leiskite akim adaptuotis :) ).

O žemiau – ką apie šių metų „Galerijų savaitgalį“ pasakoja jo organizatoriai:

Specialiame galerijų savaitgalio projekte – parodoje M.K. Čiurlionio namuose „Kita oda“ septyni skirtingų kartų menininkai septyniais skirtingais būdais žvelgs į nepažįstama, „kitą“. Tai refleksija į dar prieš pandemiją iškilusią netikrumo situaciją, kurią dar labiau išryškino izoliacija, socialinių ryšių trūkinėjimas ir autoritarinės politikos iškilimas. Susidūrus su nepažįstamomis aplinkybėmis, iškyla daug klausimų. Atsakymų paieškas dažnai pirmieji pradeda menininkai, tyrėdami aplinką, laiką ir save, bandydami išsklaidyti išankstinius nusistatymus ar prieštaras bei siūlydami alternatyvius veikimo scenarijus.

Neretai kaip nepažįstamas („kitas“) visuomenėje suvokiamas ir pats menas bei menininkai, o galerijų ar meno erdvių veikla taip pat dažnai neperžengia nedidelio žiūrovų rato. Įsigalėjusi nuomonė, kad menas nesuprantamas, dažnai sutrukdo potencialiam žiūrovui peržengi galerijos slenkstį. Todėl rugsėjo 10 dieną Vilniaus galerijų savaitgalio inicijuota vieša diskusija-pokalbis „Kodėl aš einu į parodas. Laisvalaikio leidimo būdai vizualiojo meno erdvėse“ pakvies ne meno lauke dirbančius įvairaus amžiaus ir profesijų atstovus pasidalinti įžvalgomis, kas skatina ar stabdo lankymąsi meno erdvėse. Šio pokalbio tikslas – išklausyti žiūrovų ar potencialių žiūrovų auditoriją, pasidalinti lūkesčiais ir galbūt meno lauko dalyviams pasisemti idėjų, kaip sutrumpinti žiūrovo kelią iki galerijos. Antroji diskusija „Apie kultūros politiką. Išsipildymai“ bus skirta kultūros politikos situacijos apžvelgai. Profesionalūs kultūros analitikai ir veikėjai aptars, kokioje situacijoje šiuo metu yra Lietuva ir ką galėtų ar turėtų rinktis dabartiniai kultūros politikos formuotojai.

Vilniaus 6-tojo galerijų savaitgalio organizatoriai tiki, kad kiekvienas lankytojas šiemet atras ką nors naujo ir įdomaus, artimiau susipažins su menininkais, galerijomis, muziejais bei kitomis meno erdvėmis.