Vilniaus miesto artistinių iniciatyvų festivalis „SALVE!“

Maloniai kviečiame Jus rugsėjo 18–20 d. atvykti į naują Vilniaus miesto artistinių iniciatyvų festivalį „SALVE!“ Visi festivalio renginiai NEMOKAMI! Tai organizatorių ir rėmėjų dovana vilniečiams ir miesto svečiams.
Būtina registracija į spektaklius telefonu 868983689 ir elektroniniu paštu arbatvakariai@gmail.com
PROGRAMA
Rugsėjo 18 d. (penktadienis)
18:00 – festivalio „SALVE!“ atidarymo ceremonija
Vytautas Labutis, Gediminas Laurinavičius ir saksofonų kvartetas „Keturi vėjai“
Vytautas Labutis – įvairiapusis muzikas: savitas improvizatorius, pedagogas, atlikėjas daugiainstrumentininkas, taip pat nuolatinis tarptautinių projektų dalyvis. Jis koncertavo bemaž visoje Europoje ir daugelyje pasaulio džiazo festivalių. Savo kūryboje taiko originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį, sintetindamas nenuspėjamą muzikos kūrinį.
Gediminas Laurinavičius – džiazo scenos veteranas, ekspresyvus ir įvairiapusis būgnininkas, išradingas perkusininkas, entuziastingas pedagogas. Per 3 profesinės veiklos dešimtmečius grojo su visais ryškiausiais Lietuvos džiazmenais. Būgnininkas groja įvairių tautų perkusiniais instrumentais, mėgsta eksperimentuoti ir į savotišką „drum party“ įtraukti publiką.
Daivos Kairevičiūtės fotografijų parodos „Susapnuoti“ pristatymas
Menininkė Daiva Kairevičiūtė, surengusi keliolika grafikos parodų Lietuvoje ir užsienyje, pastaruoju metu vis dažniau eksponuoja savo fotografijas. Šis istorinių asmenybių „atgaivinimo“ ciklas, pasitelkus grimo dailininkę, sukurtas specialiai festivaliui.
Aušros Jasiukevičiūtės objekto „Pokalbiai su Aleksandra Kašuba. „Kai protas žvelgia į save“ pristatymas.
Menininkė Aušra Jasiukevičiūtė tyrinėja labai platų skulptūros lauką – nuo figūratyvo iki abstraktaus objekto ir instaliacijų. Dirba su įvairiomis medžiagomis – metalais, medžiu, akmenim, popieriumi, tekstile ir su kitomis vizualaus meno medijomis – tapyba ir grafika.
Aušros Jasiukevičiūtės specialiai muziejaus kiemeliui sukurtas objektas – viena dalis didesnės instaliacijos „Pokalbiai su Aleksandra Kašuba. „Kai protas žvelgia į save“.
Kęstučio Šiaulyčio portretų parodos pristatymas
Kęstutis Šiaulytis – spaudos dailininkas ir akvarelininkas. Dirbo humoro žurnalo „Šluota“ dailininku, leido ir redagavo žurnalą vaikams „Žaliasis laikraštis“. Kuria atvirukus ir piešia portretus. Dailininkas festivalio dalyvių ir žiūrovų portretus pieš visas tris dienas ir eksponuos muziejaus kiemelyje.
20:00 – spektaklis „Lig Tave sulauksim…“ (teatras „Arbatvakariai“)
Vienos dalies spektaklis pagal Marijos Piaseckaitės-Šlapelienės laiškus bei atsiminimus.
Rugsėjo 19 d.
13:00 – spektaklis „Šimtmečio moterys“ (aktorių Jurgos Kalvaitytės ir Neringos Bulotaitės duetas)
Vienos dalies spektaklis apie legendines Lietuvos moteris.
19:00 – spektaklis „Jis ir Ji“ („Solo teatras“)
Vienos dalies spektaklis pagal Jono Biliūno ir Julijos Janulaitytės-Biliūnienės laiškus bei kūrybą.
Rugsėjo 20 d.
12:00 – spektaklis vaikams „Auksaplaukis ir Auksažvaigždė“ bei edukacinės dirbtuvės („Stalo teatras“). Vienos dalies pasaka iš Jono Basanavičiaus tautosakos bibliotekos.
17:00 – spektaklis „Lazdynų Pelėda“ (teatras „Labas“)
Vienos dalies spektaklis pagal Lazdynų Pelėdos biografiją ir kūrybą.
19:15 – festivalio „SALVE!“ uždarymas.
Vytautas Sriubikis (fleita). Antano Kučinsko kūrinys fleitai su elektronika „Magicflute“.
Fleitininkas Vytautas Sriubikis po studijų LMTA mokslus tęsė Viurcburgo (Vokietija) Muzikos akademijoje. Kaip solistas yra įvairių tarptautinių kolektyvų narys, koncertuojantis daugelyje pasaulio šalių. Atlikėjas groja LNOBT orkestre, taip pat yra Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fleitos klasės ir kamerinio ansamblio mokytojas.
Festivalio dalyviai: aktoriai – Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, Vitalija Mockevičiūtė, Neringa Varnelytė, Saulė Degutytė, Jurga Kalvaitytė, Neringa Bulotaitė, Virginija Kuklytė, Nerijus Račkaitis, Eglė Tulevičiūtė, muzikantai – saksofonininkas Vytautas Labutis, fleitininkas Vytautas Sriubikis, smuikininkas Sigitas Rubis, solistė Vilhelma Mončytė, smuikininkė Milda Pleitaitė, fleitininkė Žibutė Vilkaitytė, dailininkai – Daiva Kairevičiūtė, Aušra Jasiukevičiūtė, Mykolas Sinkevičius, Andrius Sinkevičius, Jurgis Paškevičius ir Kęstutis Šiaulytis.
Festivalio globėjas: profesorius Vytautas Landsbergis
Festivalio organizatoriai: Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, VšĮ „Meno ekspansija“
Festivalio režisierė: Eglė Tulevičiūtė
Festivalio direktorius: Kristijonas Siparis
Festivalio vadybininkės: Živilė Mikoliūnaitė ir Kotryna Kvedarytė

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.