Viešojo kalbėjimo mokymai: analizės įrankiai

Firsty.lt jau 8-us metus prisideda prie jūsų profesinio ir asmeninio tobulėjimo organizuodami mokymus darbo rinkoje aktualiausiomis temomis.

Daugiausia streso mums sukelia ne pati situacija, o tai kaip ją vertiname. Šiuose mokymuose viešojo kalbėjimo „situaciją” skaidysime į dalis ir etapus. Aptarsime ir išbandysime įrankius, kurie padėtų „pervertinti” nerimą keliančius scenarijus ir padėti į procesą pažvelgti su žaismingumu ir smalsumu. Kaip ir Viešojo kalbėjimo mokymuose, šiuose tikslas tas pats – sustiprinti jūsų pasitikėjimą kalbėti viešai, bet, kadangi tyrinėsime visai kitus aspektus, pirmų mokymų žinios nebus būtinos ir dalyvauti gali visi.
Telksime dėmesį į nesąmoningus kognityvinius šališkumus (cognitive biases), kurie yra bendri visiems žmonėms, argumentacijos klaidas, kūrybiškumo ir kritinio mąstymo vietą bei strategijas ruošiantis, sakant ir reflektuojant kalbą.

NAUDA
– Suprasite kodėl auditorija jūsų žinutės gali nepriimti. Taip pat kodėl jums sunku priimti kai kuriuos faktus;
– Būsite supažindinami su strategijomis ir principais, kurie palengvins jūsų žinutės priėmimą;
– Aptarsime argumentacijos klaidas bei įrankius argumento konstravmui;
– Geriau atpažinsite, kada naudoti kūrybišką, kada kritinį mąstymą rengiant, sakant, apmąstant savo kalbą.

PROGRAMA
– Kognityviniai šališkumai (cognitive biases): auditorijos patirties svarba, pastiprinančių priemonių pasirinkimo svarba;
– Argumentacijos klaidos: labiausiai paplitusios argumentacijos klaidos, jų atpažinimas kitų kalbose bei savo praktikoje;
– Kūrybiškas ir kritinis mąstymas: kūrybiškumo žadinimo metodai, kritinio mąstymo procesas.

LEKTORIUS
Lukas Kulikauskas, praktikuojantis viešą komunikaciją daugiau nei 7 m. Pagrindinės lektoriaus saviugdos kryptys yra šiuolaikinė poezija ir neformalus švietimas/ugdymas. Viešo kalbėjimo mokėsi Lietuvoje, o šios disciplinos praktikavimas tapo kertiniu akmeniu meniniam pašaukimui. Užsiimdamas repo improvizacija, kuriai reikalinga greita minčių ir asociacijų eiga, daug laiko skyrė nagrinėti intuityviems pažinimo, saviraiškos procesams. Studijuodamas ir savo karjerą siedamas su neformalaus švietimo/ugdymo veikla, toliau gilinasi į grupės fascilitavimo aspektus ir praktikas. Savo mokslus tęsia tarptautiniuose Via experantia mokymuose bei bendradarbiaudamas su Kūrybinių Jungčių asociacija Lietuvoje.

MOKYMAI SKIRTI
– Norintiems gerinti viešo kalbėjimo įgūdžius;
– Siekiantiems įkvėpimo pradėti, tęsti viešo kalbėjimo praktiką.

KITA INFORMACIJA
Mokymai vyks 2 vakarus, 18:00-21:30.
Mokymų metu gaunama teorinė informacija ir atliekamos praktinės užduotys siekiat įtvirtinti gautas žinias. Siekdami maksimalaus efektyvumo ribojame grupės dydį. Periodiškai daromos pertraukėlės, kurių metu galima pabendrauti prie puodelio kavos, apsikeisti kontaktais, asmeniškai pasikonsultuoti su lektoriumi.
Kelios dienos iki mokymų atsiunčiame laišką su informacija apie atvykimą.
Mokymai vyksta A. Domaševičiaus g. 3, Vilnius.
Po mokymų atsiunčiama susisteminta mokymų medžiaga ir dalyvavimą patvirtinantis pažymėjimas.
Jeigu po mokymų negavote laiško su mokymų medžiaga ir pažymėjimu, parašykite mokymai@firsty.lt, galbūt jums skirtas laiškas nuėjo į netinkamą aplanką.
Papildoma informacija teikiama el. paštu: mokymai@firsty.lt arba tel. nr.: +370 68 796 306.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.