„Vegfest LT Vilniaus ruduo“

Rugsėjo 14, 2018 @ 09:00
Kita vieta Vilnius,

Rugsėjo 14-16 d. Tautų mugės metu Vilniaus Totorių gatvėje įsikurs „Vegfest LT Vilniaus ruduo“

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ organizuojamas nuo 2016-ųjų. „Tai renginys, skirtas populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jo organizatorė, Juntinėje Karalystėje gyvenanti lietuvė Ventė Viteikaitė. Iki šiol buvo surengti šeši „Vegfest LT“ renginiai – penki Vilniuje bei vienas Kaune.
Šio festivalio idėją Ventė atsivežė iš užsienio – čia panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei 30 metų ir sulaukia daugybės lankytojų.
„Šįkart Tautų mugės prašymu joje dalyvaus kaip niekuomet daug prekybininkų iš užsienio“, – pasakojo V.Viteikaitė. Savo produkciją pristatys gamintojai iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos. Renginyje prekiauti leidžiama tik tokiomis prekėmis, kuriose nėra gyvūninės kilmės sudėtinių dalių bei kurios nėra testuotos su gyvūnais.
Atėjusieji galės paragauti įvairių užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusfabrikačių, ekologiškų prekių, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, papuošalų, aksesuarų, drabužių, veganų atributikos, prekių vaikams.

„Vegfest LT“ populiarumas sutampa su veganų bendruomenės augimu. Laikoma, kad tai sparčiausiai pasaulyje augantis judėjimas. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu skaičiuojama daugiau nei 3,5 milijonai veganų, panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Skandinavijos šalyje, judėjimas taip pat labai populiarus JAV, Kanadoje, Australijoje, Tailande, Izraelyje, Rusijoje. Kiek veganų Lietuvoje nėra tiksliai žinoma, tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“, ką tik atšventusi penkerių metų gimtadienį, jungia daugiau nei 25.000 narių – tai pagrindinė šalies veganų platforma internete.
Veganai mano, jog nedera savo reikmėms išnaudoti kitų gyvų būtybių, todėl nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja gyvūninės kilmės medžiagų turinčios ar su gyvūnais testuotos kosmetikos, vengia kailio ir odos gaminių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką.
Tačiau rinktis veganizmą skatina ne tik etinės priežastys – tokia mityba yra žymiai sveikesnė nei mėsiška, taip pat mažiau kenksminga aplinkai. Net itin konservatyvia laikoma Pasaulio sveikatos organizacija augalinę mitybą pripažįsta kaip tinkamą bet kokio amžiaus žmonėms, įskaitant kūdikius, vaikus, paauglius, suaugusiuosius, nėščiąsias ir maitinančias moteris, senyvo amžiaus žmones, sportuojančius, o mėsos gaminius priskiria pirmosios kategorijos kancerogenams. Intensyvios gyvulininkystės daroma žala gamtai yra didesnė nei visos gamybos ir transporto kartu sudėjus.
„Priežasčių rinktis veganizmą – daug, žmones stabdo tik seni įpročiai ir įsitikinimas, kad augalinė mityba blanki. Tačiau tai visiška netiesa – ateikite į „Vegfest LT“ renginius ir patys tuo įsitikinsite“, – tvirtino V.Viteikaitė.
Įėjimas į renginį – nemokamas.

Daugiau informacijos apie „Vegfest LT Vilniaus ruduo“:
vegfest.lt
https://www.facebook.com/events/257636514964173/

Festivalio „Vegfest LT“ archyvo nuotraukos
Pagal Elijos Stonkutės straipsnį.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.