Teatrinė akcija „Sankaupa“

EUROPOS HUMANITARINIS UNIVERSITETAS
Teatrinio meno raiškos ir vaidybos studijų programos studentų grupė
Vilnius, Lietuva

Režisierius Alexandr Marchenko
Trukmė 1 val. 10 min.
Akcija anglų ir kitomis kalbomis

„Viduje pajutome ir supratome, kad kaupėsi keisti jausmai kaip panaudotos kaukės, išmestos į šiukšliadėžes. Išorėje jie pasireiškė nepilnavertiškumo būsena, kuri mus pavertė keistomis būtybėmis. Tos būtybės nebegebės būti tokios kaip anksčiau.
– Aš nebijojau, kai turėjome dėvėti medicinines kaukes. Aš pradėjau bijoti, kai nebegalėjau nusiimti kaukės, kuria aš dengiausi nuo kitų ir slėpiau savo tikrus jausmus. Aš su ja plėšiau lyg ir savo veido odą. Aš su ja plėšiau lyg ir savo širdį bei giliausius jausmus. Rodos, niekas to net nepastebėjo.
– Gyvenimas buvo uždraustas.
– Ar tai išvis buvo gyvenimas?“
Šiuo pasirodymu bandome suvokti susikaupusius jausmus, kurie kilo ir kyla pandemijos ir įsiplieskusio karo metu. Ankstesnis patogus mūsų gyvenimas liko praeityje lyg už rūko uždangos.
Atrodo, dabar mes pasiruošę viskam. Galbūt, kol prireiks kitaip saugotis.

Tai vienas iš „Tarptautinio universitetų teatrų forumo“ renginių. Forumas vyksta Vilniuje gegužės 8-14 d. jau 23-čiąjį kartą. Žiūrovai turės galimybę nemokamai pamatyti ne tik Lietuvos studentiškų teatrų, bet ir iš užsienio atvykstančių trupių bei menininkų pasirodymus. Šių metų forume dalyvaus Europos humanitarinio universiteto, JAV, Ispanijos, Italijos, Sakartvelo ir Lietuvos universitetų teatrų trupės.
Visą programą rasite čia: https://koturnos.lt/program-2022/

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.