Skulptūros ir vitražo centro MENO FESTIVALIS 09/24

Rugsėjo 23-24 d. Skulptūros ir vitražo centras kviečia į meno festivalį! Tai ketvirtą kartą rengiamas nemokamas meno festivalis, kurio dviejų dienų programoje lankytojų lauks kūrybinės dirbtuvės, parodos, įvairūs meniniai užsiėmimai, centre reziduojančių menininkų pasirodymai, performansai, atviros studijos ir ekskursijos po jas bei muzikos scena su gyvais pasirodymais.
Meno festivalio tikslas – supažindinti Vilniečius bei miesto svečius su Skulptūros ir vitražo centru, jo istorija, čia reziduojančiais menininkais ir suteikti lankytojams galimybę dvi dienas įsilieti į kultūros sūkurį ir pasinerti į meno kūrybos procesus. Festivalio dalyviai galės stebėti įvairius skulptorių pasirodymus: ledo skulptūros drožimą, akmens skėlimą senoviniais būdais, aliuminio skulptūrų liejimą, video performansus. Aktyviausi galės įsilieti į meno kūrybos procesą įsitraukdami į organizuojamas kūrybines dirbtuves: tapybos, grafikos, piešimo, marmuro kalimo, specialiai vaikams skirto graffiti užsiėmimo. Meno mylėtojai ir profesionalai galės dalyvauti vitražo meno pristatyme, diskusijoje apie kultūrinių įstaigų konversijas arba lankytis Skulptūros ir vitražo centro lauko bei vidaus patalpose eksponuojamose skulptūrų, vitražų, grafikos bei tapybos parodose. Viso festivalio metu bus vedamos ekskursijos po Skulptūros ir vitražo centro menininkų studijas, kurios suteiks galimybę susipažinti su čia reziduojančių autorių darbais ir kūrybos virtuve. Vizualiuosius menus festivalyje papildys muzikos scena bei ten organizuojami Lietuvos grupių ir DJ pasirodymai, na ir be abejo, festivalį tradiciškai vainikuos rudens lygiadieniui paminėti skirta ugnies skulptūra.
Skulptūros ir vitražo centre šiuo metu reziduoja per 30 Lietuvos menininkų, kurių darbai atsidurs eksponuojamose parodose, o taip pat su autoriais bus galima artimiau pabendrauti aplankant jų atviras studijas. Tai skulptoriai – Kęstutis Musteikis, Gediminas Piekuras, Aušra Jasiukevičiūtė, Tauras Kensminas, Mykolas Sauka, Algirdas Kuzma, Jonas Aničas, Žilvinas Landzbergas, Kazys Venclovas, Asta Vasiliauskaitė, Liutauras Griežė, Gintaras Mykolaitis, Mindaugas Šnipas, Marius Zavadskis, Daumantas Kučas, vitražistės ir stiklo menininkės – Dalia Truskaitė, Edita Utarienė, grafikas Jonas Čepas, tarpdisciplininio meno kūrėja Eglė Pilkauskaitė, tapytojas Simonas Kuliešis ir kt. Vitražo meno parodoje numatomi eksponuoti vitražo klasikų Konstantino Šatūno, Broniaus Bružo, Irenos Lipienės, menininkų Eglės Rakauskaitės, Rūtos Lipaitės, Igno Meidaus, Nerijaus Baublio ir Editos Utarienės darbai.
Meno festivalis aprėps ne tik vizualiuosius menus ir edukacijas, dalyviai taip pat galės išvysti gyvus Lietuvos atlikėjų pasirodymus ir atšvęsti rudens lygiadienį klausydamiesi roko bei elektroninės muzikos. Muzikos programoje: Lapkričio dvidešimtosios orkestras, Masė, Žygimantas Kudirka ir Marijus Klimaitis, Vladas Dieninis, Mielos merginos,, Sinage, plokšteles suks Dj’ėjai Paul Sadness, Dalius Travinas (Start. FM), Kevin Mancuso, Švenčionis.
Meno festivalis vyks rugsėjo 23-24 d. Skulptūros ir vitražo centre (Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius).
Festivalio pradžia rugsėjo 23 d. 18 val. Įėjimas nemokamas.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
FESTIVALIO PROGRAMA
MENAI, PERFORMANSAI IR EDUKACIJOS
24 d. Šeštadienis:
12:00 – 18:00 Atviros menininkų studijos
12:00 – 14:00 Ekskursija po SIV centrą ir menininkų studijas
nuo 14:00 Tapybos užsiėmimas
15:00 – 16:00 Graffiti dirbtuvės vaikams
15:00 – 17:00 Ekskursija po SIV centrą ir menininkų studijas
16:00 – 17:00 Piešimo dirbtuvės (reikalinga registracija)
16:00 – 17:00 Lietuviškojo vitražo meno pristatymas
17:00 – 19:00 Aliuminio liejimo dirbtuvės / performansas
18:00 – 19:00 Marmuro kalimo dirbtuvės (reikalinga registracija)
19:00 – 20:00 Eglės Pilkauskaitės ir Stasio Mačiulsko videoperformansas
22:00 Ugnies skulptūra
MUZIKOS SCENA
24 d. Šeštadienis:
14:00 – 15:00 Paul Sadness
15:00 – 17:00 Švenčionis
17:00 – 19:00 Kudirka
19:00 – 20:00 Sinage
20:00 – 21:00 Vladas Dieninis
21:00 – 22:00 Lapkričio XX orkestras
22:00 – 00:00 Marijus Klimaitis
Registracija į kūrybines dirbtuves: https://forms.gle/XgMVZ1JrqxwDiR7e8
Festivalį organizuoja: Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Kirtimų kultūros centras, UAB „Mesta“, „Elektroplazma“
Organizatoriai turi teisę keisti festivalio programą. Sekite informaciją.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.