Sirenos’23 LT Vitrina: Čia buvo Vilnius

, J. Lelevelio g. 4
╳╳╳╳╳╳LT╳╳╳╳╳╳
Čia buvo Vilnius
╳ Režisierius, scenarijaus autorius ir operatorius – Eitvydas Doškus
╳ Prodiuseriai – Dagnė Vildžiūnaitė, „Meno avilys“
╳ Montuotojai – Ignė Narbutaitė, Eitvydas Doškus
╳ Kompozitoriai – Vygintas Kisevičius ir Paulius Kilbauskas
╳ Koloristas – Jonas Sunklodas
╳ Trukmė – 23 min.
╳ Laikas – rugsėjo 21 d. | 22:30
╳ Įėjimas laisvas
╳ Apie ╳
23 minučių trukmės dokumentinis filmas sumontuotas iš 80 valandų medžiagos, kurią operatorius ir režisierius Eitvydas Doškus filmavo penkerius metus. Pastebėjęs sparčius miesto pokyčius, jis siekė užfiksuoti ir ateities kartoms išsaugoti svarbias vietas, miesto ritualus ir žmones. Kai kurių kamera užfiksuotų gyvenimo fragmentų jau nebėra, tačiau filmas ne tik liudija tai, kas išbluko užmarštyje, bet ir žvilgteli į tai, kas dar laukia.
„Čia buvo Vilnius“ – tai miesto simfonija, unikaliai atskleidžianti autentiškus Vilniaus veido bruožus ir jų transformacijas. Filmo peržiūras dažnai lydi gyvai atliekama kompozitorių dueto Vyginto Kisevičiaus ir Pauliaus Kilbausko, palikusių ryškų pėdsaką Lietuvos pop ir alternatyvios muzikos scenoje, muzika. Dirbę su tokiais legendiniais Lietuvos muzikos reiškiniais kaip grupės „Empti“ ir „Kurak“, šiuo metu jie daugiausia dėmesio skiria garso takelių kino filmams kūrimui.
╳╳╳╳╳╳
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.
Festivalį organizuoja VšĮ „Teatro informacijos centras“ ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“.
Festivalis yra Vilnius 700 programos dalis.
╳╳╳╳╳╳EN╳╳╳╳╳╳
Once upon a Vilnius
╳ Director, screenplay, cinematography – Eitvydas Doškus
╳ Producer – Dagnė Vildžiūnaitė, “Meno avilys”
╳ Editing – Ignė Narbutaitė, Eitvydas Doškus
╳ Music – Vygintas Kisevičius and Paulius Kilbauskas
╳ Colorist – Jonas Sunklodas
╳ Duration – 23 min
╳ Date – 21 September | 22:30
╳ About ╳
23-minute-long documentary film “Once Upon A Vilnius” is assembled from 80 hours of footage that the cameraman and director Eitvydas Doškus filmed over five years. Noticing the rapid changes of the city, he aimed to capture and preserve important places, city rituals, and people for future generations.
The film is a symphony of a city as it uniquely reveals the authentic features of Vilnius’ face and their transformations, with special attention given to the music played in it. Screenings of the film are often accompanied by live music performed by the composer duo Vygintas Kisevičius and Paulius Kilbauskas, who have made a significant mark on Lithuanian pop and alternative music scene. The duo is known for their work with legendary musical phenomena such as the bands “Empti” and “Kurak”.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.