Rudens lygė

Adresas: Miesto Laboratorija, Antakalnio g. 17-13, Vilnius

Paminėti rudens lygiadienį ir prie ugnies padainuoti kviečiam, kartu su Laurita Peleniūtė ir Vyteniu Žiedu.
Vasara gražuolė vis dar primena apie save, o mes visi gylyn į rudenį.
Rudens lygė (lygiadienis) – kuomet diena nakčiai tampa lygi. Ir žmogus labiau į savo vidinį sielos rūbą sukasi, ruošiasi žiemai, vidinei rekonstrukcijai, naujai kaitai. Mes visi vis dar žemdirbių vaikai, alsuojantys protėvių jausmais kai keičiasi metų laikas, su pirmom šalnom užgimęs gilus ramybe dvelkiantis liudesys ima matytis gatvės praeivių akyse, man jis girdėti ir sutartinių ratuosna, kažkaip kitaip, kažkaip giliau pėdos žemėn sminga rudenį.
Trapus vienatvės pojūtis, lyg liūdnas atsisveikinimas, lyg graudulys kažko, padėka už tai ką turim. Noras rimti.
Kadangi derlius mūsų ne laukuose nuimtas, o mūsų darbuose ir buityje, kelionėse, veikloje, bet jausmas lyg toks pat. Lyg naujos, kitokios pradžios ir taip kas rudenį. Todėl kviečiu visus paminėti Rudens lygiadienį dainomis ir sutartinėmis kartu prie ugnies.
Šiam renginiui mus aplankys mano mylimas kolega Vytenis Žiedas (Vyrų dainų ratas) – papasakos apie vyriškas dainas, alaus kelią, jo gaminimo ir naudojimo reikšmę mūsų protėvių tikėjimuose. Jei nelis, kiek padainavę viduje, kelsimės į kiemą, Miesto laboratorija mums pažadėjo užkurti ugnį. Vaišinsimės arbata ir alumi. Apdainuosim, apkalbėsim ir palydėsim bendrystėje, praėjusį etapą ir pasitiksim naująjį.
Šių dienų žmogui nebereikia pačiam sėti rugių duonai, auginti linų savo drabužiams, todėl senosios dainos tampa skambančia istorija ir žiniomis, o skambi dermė – poilsis nuo šių dienų pasiutusio ritmo, ratas šypsenų – bendrumo jausmas, šiuolaikiniame nuvienišėjusiame pasaulyje perpildytame socialinių tinklų dėmesio, bet ne artimo bendrystės. Susiburkim!
Nereikia mokėti dainuoti. Tik išdrįsti ir ateiti. Laukiami visi.
15eu
Vakaro šaukliai Laurita Peleniūtė ir Vytenis Žiedas.
Renginio partneris Miesto laboratorija
Projekto dizainas Ieva Vaivaraitė – Ošikienė

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.