Pokalbiai NE apie teatrą. Dievas mirė ir vėl!

Balandžio 16, 2018 @ 18:00 - 19:30
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Gedimino pr. 4, Vilnius

Jau daugiau nei šimtmetį skaičiuojantis Friedricho Nietzsche‘s nekrologas per kiekvienas Velykas primena apie mūsų keistą ir šizofrenišką post-sekuliarią būklę. Gyvename pasaulyje po Dievo mirties, bet kartu nuolat stebėdami įvairias jo prisikėlimo formas. Šiandien Vakarų Europoje religingumas tapo beveik civilizaciniu trikdžiu, ženklinančiu tradicionalizmo ir inovatyvumo takoskyrą, teizimo ar ateizmo alternatyvas, kurios vis iš naujo užkuria polemikas apie mokslo ir mito varžybas. Į Europą palengva integruojantis Islamo kultūrai, šiandien Dievo tema atgimsta beveik visur, kur keliamas klausimas apie civilizacijos kryptį bei žmogaus vaidmenį. Būtent šioje perspektyvoje autentiškas tikėjimas yra testuojamas evoliucijos pripažinimo, embrionų šaldymo, eutanazijos legitimumo, LGBT teisių, terorizmo įsigalėjimo ir suklaidintos sąmonės manipuliacijos dilemomis.

Ar religingumas tolygus civilizaciniam atsilikimui? Kokia religijos ateities perspektyva? Ką šiandien veikia mirštantis bei prisikeliantis Dievas?

Diskusijos dalyviai:

Prof. dr. Tomas Sodeika, filosofas
Dr. Nerija Putinaitė, filosofė, kultūros istorikė
Doc. dr. Milda Ališauskienė, VDU sociologė, religijotyrininkė
Dr. Vilius Dranseika, VU lektorius, filosofas
Dr. Renatas Berniūnas, VU FF Bendrosios psichologijos katedros lektorius

Diskusijos moderatorius – Kristupas Sabolius

Renginys nemokamas, kava visus atėjusius vaišina Caffeine LT!

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.