Pavasarinė kelionė po EUROPOS PARKĄ, kur gamta ir menas kartu [kviečiame kasdien!]

Puikus metas pasivaikščiojimams Europos parke, šalia Vilniaus, atrandant meno ir gamtos harmoniją. „Tai miškas su visomis paslaptimis, kur kiekvienas medis skirtingas, kiekvienas turi savo charakterį. Ir staiga čia atsiranda akmenys, skulptūros… Jos ištirpsta gamtoje, susilydo su ja.“ – taip apie Europos parką kalbėjo Magdalena Abakanowicz. „Tai – vieta, kur menas atranda organišką būvį su gamta.

Europos parkas – romantiškas 55 hektarų meninis kraštovaizdis, pilnas paslapties ir atradimų džiaugsmo. Tarp įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanovič (Abakanowicz), D.Openheimo (Opennheim), S. LeVito (LeWitt), B. Peper (Pepper) darbai.

Pasivaikščiojimas gryname ore, klausantis pušų ošimo ir paukščių balsų padės atgauti jėgas, o meno kūriniai ir kūrybinga atmosfera įkvėps, leis išsigryninti mintis ir pasvajoti.

Europos parko istorija prasidėjo nuo devyniolikmečio skulptorius Gintaro Karoso siekio ir užsispyrimo apleistame miške sukurti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rūkuose.

Europos parkas yra 20–30 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Pavažiavę Žaliųjų ežerų keliu nuo Vilniaus į šiaurę, Europos parke, pateksite į fantazijų pasaulį.
Europos parkas yra pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje.
·Europos parkas dirba kasdien nuo 10.00 val. iki saulėlydžio. Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 2 val. Iki saulėlydžio, pavasarį– iki 19.00 val.

Adresas: Joneikiškių k., 15148, Vilniaus r.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.