Pasivaikščiojimas po Vilniaus Šventaragio slėnį

, Katedros aikštė, Vilnius

Šventaragis – legendinis lietuvių kunigaikštis ir slėnio Neries ir Vilnios santakoje istorinis pavadinimas. Šventaragio varde slypi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės steigtis ir valstybės suvienijimo bei įtvirtinimo idėja. Naujausi archeologijos, istorijos ir mitologijos tyrimai atskleidžia XII a. pab. − XIII a. pr. valdovo vykdytą senosios religijos suvalstybinimą ir leidžia aptikti jos pėdsakus Vilniaus miestovaizdyje.

Kviečiame pasivaikščioti po Vilniaus Šventaragį, suvokti jo dydį, apmąstyti vaidmenį ir atrasti šiuolaikiniame mieste atraminius taškus, kuriuose Šventaragio mitologinė, religinė ir kultūrinė reikšmė gali būti juntama ir įvaizdinta.

Pasakos ir rodys archeologas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.Ekskursiją pradėsime 18 val. prie Gedimino paminklo, pabaigsime Šv. Jurgio g. (Centrinio pašto užnugaryje) apie 20 val.

Bilieto kaina asmeniui – 15 eurų. Pastaba: vaikams iki 12 metų, atėjusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.