Pasaulio kino vakarai su Audriumi Stoniu

Adresas: M. K. Čiurlionio namai,  Savičiaus g. 11

Spalio 27 d., ketvirtadienį, 19 val. M. K. Čiurlionio namuose tęsiamas susitikimų ciklas, kviečiantis kino mylėtojus į pasaulio kino vakarus su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, režisieriumi Audriumi STONIU.

Antroje, naujojo sezono, peržiūroje Latvijos režisierių Ivars Zviedris ir Inese Kļava dokumentinis filmas „Dokumentininkas“ („Dokumentālists“, 2012) – neinscenizuotos tikrovės vaizdo paieškos pagrindinės veikėjos Intos gyvenimiškos buities rėmuose.

Kino juostoje užfiksuoti tragikomiški pagrindinės veikėjos ir dokumentininko santykiai bei juos lydintys metakomentarai pažymi „Dokumentininko“ egzistavimo radikalaus moralinio apsileidimo amžiuje iššūkius. Ar vis dar įmanoma pagauti Dziga Vertovo apibrėžtą „neinscenizuotą tikrovę“? Kur nuves konfliktas tarp filmo subjektų, veikiantis kaip objektyviosios tiesos veidrodis? Šiuos ir kitus žiūrovams kilusius klausimus po peržiūros bus galima aptarti diskusijoje su režisieriumi Audriumi Stoniu.

Filmo trukmė – 82 min.
Filmo kalba – latvių (su angliškais subtitrais ir sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą).
Renginys nemokamas, be išankstinės registracijos.
Durys atidaromos 18.30 val.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.