Pamatyk didžiajame ekrane: šokio filmas „Žaidimas baigtas“

, Lukiškių skg., Vilnius
Lukiškių kalėjimo 2.0 organizuojamai filmų seansų po atviru dangumi serijai artėjant prie pabaigos, jos programą papildysime šokio filmu „Žaidimas baigtas“, kuris bus pirmą kartą parodytas didžiajame kino ekrane.
Spektaklis ir filmas „Žaidimas baigtas“, besisukantis aplink žaidimo perspektyvą, kviečia žiūrovus pamatyti realybės ir sapnų susidūrimą. Žiūrovas jaučiasi kaip konkrečioje situacijoje, svarsto santykį su kitais ir savimi. Subtilūs jausmai pinasi su fantastika ir magija bei tampa neišvengiamu judėjimo ir vaizdo elementu.
Magiškasis Julio Cortázar’o realizmas ilgą laiką įkvėpė menininkų vaizduotę. Jo istorijos yra išskirtinai ryškios ir tapo mūsų judesio ir choreografijos žemėlapiu, kartu su galimu sapno ir realybės siužetu.
Pandemijos metu kūrybinė komanda suvienijo savo jėgas, siekdama naujoviško būdo, leidžiančio žiūrovams pamatyti naują šokio kampą. Filmo interpretacija išlaiko tą pačią spektaklio liniją, bet išplečia fantazijos ribas. Filmas perkelia veiksmą į mistišką miško aplinką ir suteikia dar daugiau erdvės žiūrovo vaizduotei.
„Vaidinant naktį miške teko prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų ir nelygių paviršių, tokių kaip smėlis, samanos, kankorėžiai ar nulūžusios šakos, o tai pareikalavo netikėtų choreografinių sprendimų. Tokios aplinkybės stipriai skatino kūrybiškumą“, – apie filmo užkulisius pasakoja Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.
Idėja: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Lauryna Liepaitė
Režisierius: Dalius Kalinauskas
Operatorius: Antanas Skridaila
Choreografai, atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Kompozitorius, atlikėjas: Adas Gecevičius
Scenografė, kostiumų dailininkė: Lauryna Liepaitė
Montažas: Dalius Kalinauskas, Antanas Skridaila
Produkcija: Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“
Kūrybinė komanda: Lauryna Liepaitė, Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Adas Gecevičius, Povilas Laurinaitis
Trukmė: 35 min.
Premjera: 2020 m.
Filmo seansas vyks Lukiškių kalėjimo kieme.
Po filmo kviečiame į susitikimą su kūrybine komanda.
Įėjimas nemokamas.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.