Open to the World’22: choras Bel Canto ir Zero8

, Aušros Vartų g. 5, Vilnius

Open to the World‘22: chorai Bel Canto ir Zero8 kartu

Išskirtinis vakaras Vilniuje: choro Bel Canto koncertas kartu su vienu populiariausių Švedijos vyrų choru Zero8!

Choras Bel Canto pristato ypatingą vakarą Vilniuje – septintąjį savo specialaus projekto Open to the World koncertą. Lapkričio 27 d., sekmadienį 19 val. Filharmonijoje Vilniuje daugiau nei 80 chorų Bel Canto ir Zero8 dainininkų atliks stilistiškai įvairią, jautrią ir unikalią Lietuvoje muzikinę programą. Koncerte taip pat dalyvaus choro bičiuliai pianistas Motiejus Bazaras, metalo grupės McLoud vokalistas Lukas Malinauskas ir styginių kvartetas.

Pirmoji pažintis su populiariaisiais švedais

Zero8 yra vienas geriausių ir populiariausių vyrų chorų Švedijoje. Jis išgarsėjo kaip barbershop, džiazo ir populiariąją muziką atliekantis choras, tačiau savo repertuare harmoningai derina ir klasikinius kūrinius. Daugiau nei 40 dainininkų vienijantis Zero8 šiais metais ketvirtą kartą iš eilės tapo Europos barbershop muzikos čempionais, yra laimėjęs daugybę šios muzikos apdovanojimų, o 2019 m. atstovavo Švedijai „Chorų Eurovizijoje“.

Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantis Zero8 pristatys įspūdingą įvairiaspalvę programą, kurioje harmoningai derins įvairių stilių ir laikmečių muziką. Dalį kūrinių chorui aranžavo Zero8 meno vadovas Rasmus Krigström. Talentingieji švedai stebins publiką ir tradicinio gruzinų karo šokio „Khorumi“ chorine interpretacija, taip pat pagal žymiosios švedų rašytojos Astrid Lindgren knygą sukurto filmo „Ronia, the Robbers Daughter“ (Ronja plėšiko duktė) garso takelio kūriniais.

Aistra šiuolaikinei chorinei muzikai

Choro Bel Canto programoje vyraus choro ir publikos pamėgtų garsiausių pasaulyje šiuolaikinių kompozitorių Eric Whitacre, Morten Lauridsen, Ola Gjeilo, John Rutter kūriniai ir populiariosios muzikos aranžuotės.

Choras Bel Canto savo muzikinėje veikloje nevengia eksperimentų. Šį kartą choras sujungs jėgas su lietuvių metalo grupės McCloud vokalistu Luku Malinausku ir kartu pristatys naują grupės kūrinio „Aperol Spritz“ versiją. Ją chorui Bel Canto parašė jaunosios kartos švedų kompozitorius Henrik Dahlgren.

Tai bus pirmasis toks eksperimentas Lietuvoje – metalo kūrinys, aranžuotas chorui, styginių kvartetui ir fortepijonui, sieks atskleisti trankios muzikos subtilybes derinant jas su chorinės muzikos subtilumu ir lankstumu.

80 chorų Zero8 ir Bel Canto dainininkų vienoje scenoje

Chorai Zero8 ir Bel Canto ruošia ir įspūdingą koncerto finalą. Daugiau nei 80-ies Lietuvos ir Švedijos choristų būrys kartu atliks tokias populiarias klasika tapusias kompozicijas kaip „Amazing Grace“, „This is My Song“ ir „Bring Me Little Water, Silvy“.

Koncerte dalyvauja

Choras Bel Canto (meno vadovas Egidijus Kaveckas)
Choras Zero8 (meno vadovas Rasmus Krigström)
Motiejus Bazaras (fortepijonas)
Lukas Malinauskas (metalo grupė McLoud)
Styginių kvartetas (vadovas Augustas Gocentas)

Open to the World 2022

Choro Bel Canto projektas Open to the World – tai unikalus tradiciniu tapęs chorinės muzikos projektas Lietuvoje. Jo tikslas – pristatyti šalies publikai geriausius pasaulio chorus, vokalinius ansamblius ir kompozitorius, puoselėti Vakarietišką kultūrą, kurti, muzikuoti ir tobulėti kartu.

Šiais metais 7-ajame Open to the World’22 koncerte choras Bel Canto pasirodys kartu vienu geriausių ir populiariausių Švedijoje vyrų chorų Zero8.

Projekto rėmėjai – pastatų gamintojai INHUS, biurų parkas Business Garden Vilnius, Newsec, didžiausia nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė Skandinavijos ir Baltijos šalyse, ir Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto informacinis partneris – LRT, reklamos partneris – reklamos agentūra Ogilvy.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.