Lietuviško kino vakarai II Gimtinė

Prieš gražiausias metų šventes ruošiamės grįžimui į namus. Nors kelionė iš kito miesto, valstybės, o gal net ir žemyno, skambant „Driving home for Christmas“ melodijai, rodosi idiliška, ką išgyvena tie, kurių namai pasidaliję tarp kelių vietovių? Gruodžio 6 d., 18 val. lietuviško kino vakarų ciklą pradedame pokalbiu su režisieriumi Tomas Vengris bei kino žurnaliste Ieva Šukytė ir vaidybinio kino filmo Gimtinė / Motherland (2019 m., 1 val. 30 min.) peržiūra. Tai – nostalgijos ir ironijos kupinas žvilgsnis į Nepriklausomybės laikų pradžią, pasakojantis apie nesamo rojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis.

Iš Amerikos į gimtinę Viktorija grįžta iškart po to, kai Lietuva atgauna nepriklausomybę. Savo šalį, kurioje praleido vaikystę, kurioje džiaugėsi ir mylėjo, ji nori parodyti už Atlanto gimusiam paaugliui sūnui Kovui. Į Lietuvą Viktoriją veda ir dar vienas tikslas – dabar geriausias laikas atsiimti tėvo žemę. Kokią mamos gimtinę pamatys Amerikoje užaugęs Kovas? Kokių lūkesčių kupini amerikietę pasitiks laisvą gyvenimą dar tik pradedantys, gimtinėje likę jos giminės? Koks prisiminimų ir jausmų vandenynas užlies pačios Viktorijos širdį?

Norint dalyvauti filmo peržiūroje, reikalinga išankstinė registracija, užpildant šią formą: http://bit.ly/Gimtinė
Renginys vyksta – Valstybės pažinimo centre, Totorių g. 28, 01121 Vilnius.

DAUGIAU APIE LIETUVIŠKO KINO VAKARŲ CIKLĄ

Pastaraisiais metais lietuviškas kinas išgyvena renesansą – didžiuosius ekranus pasiekia vis daugiau šalies kūrėjų filmų, kurie sulaukia susidomėjimo ir skina laurus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Nuobodaus ar nekokybiško lietuviško kino stereotipas – praeityje. Kokios temos aktualios kūrėjams ir ką jos atskleidžia apie šiandienos visuomenę? Nuo valstybei svarbių istorinių įvykių iki asmeninių išgyvenimų – Valstybės pažinimo centras kviečia į kartą per mėnesį vyksiančias lietuviško kino filmų peržiūras.

SAUSIS II Močiute, guten Tag! (2018 m., rež. Jūratė Samulionytė ir Vilma Samulionytė, 1 val. 24 min.).

VASARIS II Prezidentinis karo laivas (2017 m., rež. Linas Augutis, 55 min.).

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.