Lid Lido, Rad Ralio | Edukacinė programa vaikams

Kaip seniau vaikystę leisdavo mūsų mažieji? Kas nutiktų, jeigu laiko mašina nusikeltume į praeitį ir susipažintume su tikrais piemenėliais, kurie augo be telefono ir kompiuterinių žaidimų?

Ansamblis „Lietuva“ pristato nuotaikingą edukacinę programą vaikams „Lid lido, rad ralio“, kurioje kartu išbandysime ano laikmečio bendraamžių laisvalaikį, pomėgius ir lietuviškas tradicijas!

Čia piemenukai papasakos, ką veikdavo kiekvieną dieną, kokius žaidimus žaisdavo, kokias daineles dainuodavo ir kokias melodijas grodavo savadarbiais instrumentais – netgi kokiais saldumynais smaližiaudavo. Kartu su talentingais ansamblio artistais šoksime, muzikuosime bei žaisime senovinius žaidimus.

Lietuvos kaimo piemenukai pasidalins savo tradicijomis ir magiškomis šventėmis, kurias rūpestingai puoselėjo. Jie papasakos apie Jurgines, Jorę, Sekmines, Gandro dieną, Pavasario lygiadienį (Velykas) ir kitas ypatingas dienas. Jurginės, dar kitaip vadinamos piemenukų švente, minimos pavasarį ir žymi ganiavos pradžią – sugrįšime į laikus, kai vaikai išgindavo į laukus gyvulius.

Vaikai taip pat žais senovinius piemenukų žaidimus, sužinos raliavimo magiją, išmoks „starkavimo“, sakys oracijas ir lalavimus, gros senoviniais mediniais instrumentais, išgirs apie Spirgutį ir savojo šaukšto paprotį. Vaikučiai matuosis tokius senovinius apavus kaip vyžos, naginės, klumpės, netgi mokysis vaikščioti kojūkais.

Remdamiesi vaikų tautosaka ir senaisiais lietuvių papročiais palyginsime, kaip gyvename dabar, technologijų pasaulyje, o kokius džiaugsmus, vargus ir išdykavimus patyrė senovinės Lietuvos vaikai.

***
Režisierė – Loreta Putvinskaitė-Vičienė
Atlikėjai – valstybinis ansamblis „Lietuva“

Data – 2022 m. gegužės 16-27 d. 10 val. ir 12 val.
Vieta – Panerių g. 39, Vilnius
Renginio trukmė – 1 val.
Kaina mokiniui – 4 eur.

DĖMESIO: registruojame tik klases ir vaikų grupes!

Kviečiame mokytojus iš anksto rezervuoti bilietus, pasirenkant patogiausią datą ir laiką: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/3920

Rezervuoti bilietus galima ir ansamblio „Lietuva“ el. parduotuvėje: https://ansamblis-lietuva.lt/parduotuve/

Informacija taip pat teikiama telefonu +370 677 00 691 arba el. paštu ingrida@ansamblis-lietuva.lt

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.