Kreditoriai

Kovo 14, 2018 @ 18:30 - 20:00
Lietuvos rusų dramos teatras, J.Basanavičiaus g. 13, Vilnius

August Strindberg
KREDITORIAI

LRDT erdvė A-Z
LMTA studentų spektaklis
Kurso vadovas (laikinai nušalintas) – Jonas Vaitkus
Režisierius pedagogas Darius Meškauskas

Vienos dalies spektaklis lietuvių kalba,
trukmė 1 val. 30 min.

Dailininkė Patricija Vytytė
Muzika Nikiforo Shalaevo
Šviesos Simono Gudelio

Vaidina:
Mantas Barvičius, Iveta Raulinaitytė, Tomas Šečkus

Jaunų teatro kūrėjų komanda, padedami dėstytojų Jono Vaitkaus (laikinai nušalintas) ir Dariaus Meškausko, debiutuoja profesionalioje teatro scenoje gilindamiesi į keršto, pavydo, sadizmo, pasitikėjimo ir meilės temas. Aktoriai, LMTA studentai (kurso vadovas Jonas Vaitkus), spektaklio žanrą įvardija, kaip „psichologinę žmogžudystę“. Jų kuriamų personažų santykiai paremti manipuliacija, vardan asmeninio išsipildymo, ir sadistine aistra turėti absoliučią ir neribotą kontrolę kitam. Melas yra neatsiejama dabarties dalis. Nesąmoningai apgaudinėjame save ir kitus. Taip elgiamės iki tam tikros ribos, kol atsiranda poreikis tiesai. Ir tuomet tai turi labai skaudžių pasekmių.

„Kreditoriai“ – garsaus švedų rašytojo Augusto Strindbergo tragikomedija, persmelkta asmeniniame gyvenime autorių kamavusios paranojos ir mizoginijos baimėmis (misos ‘neapykanta’ + gunê ‘moteris’). Tapytojas Adolfas kurorto viešbutyje susipažįsta su mokytoju Gustavu. Vyriška kompanija grąžina Adolfui seniai prarastą pasitikėjimą savimi. Įgavęs drąsos jis stoja akistaton su savo žmona Tekle, kuri po savaitės grįžta iš darbo kelionės. Kamuojamas minties, jog judviejų meilė yra tik išnaudojimu paremta fikcija, Adolfas kelia maištą prieš savo žmoną ir reikalauja tiesos.

Ar meilė egzistuoja, ar jos besąlygiškumas neįgyvendinamas? Ar turime imtis teisybės, keršto už mums padarytą blogą? Ar tai netaps tik neapykanta gimdančia neapykantą? Ar kerštas gali tapti Dieviškuoju teismu? Juk jei nėra kaltintojo nėra ir kaltinamojo.:
„- Ar tu niekuo nesijauti kalta?
– Ničniekuo! Krikščionys sako, kad mūsų veiksmus valdo apvaizda, kiti tai vadina likimu. Mes nekalti!
– Iš dalies taip… Tačiau padarytos kaltės, užsitrauktos skolos ten kažkur įrašytos! Ir kreditoriai anksčiau ar vėliau tų skolų ateis. Mes nekalti, bet mes atsakome! Nekalti prieš tą, kurio nėra, atsakome prieš save ir savo artimuosius. Atėjau atsiimti iš tavęs to, ką iš manęs pavogei.“

Vaidmenys ir atlikėjai:

Adolfas – Tomas Šečkus
Gustavas – Mantas Barvičius
Teklė – Iveta Raulynaitytė

foto: © Dmitrijus Matvejevas

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.