JM Naktys festivalio klube „Paviljonas“

-
, Pylimo g. 21B, Vilnius

Gintas K (LT)
„Acousma Light“ CD pristatymas
Balandžio 25 d., trečiadienis, 22 val.
Festivalio klubas „Paviljonas“
Pylimo g. 21B

Kviečiame pasinerti į išplėsto garso ir riboto matymo patirtis! Garso menininkas Gintas K, kuriam talkins vj juodo pseudonimu prisistatantis Donatas Juodišius, „Jaunos muzikos“ naktiniame koncerte balandžio 25 d., 22 val. „Paviljone“ pristatys unikalių garsinių patirčių albumą „Acousma Light“.

Dešimtajame dešimtmetyje Gintas K įkūrė grupę „Modus“, tapusią viena iš industrinės muzikos pradininkių Lietuvoje. Skaitmeninių garso apdorojimo technologijų eroje jis buvo vienu pirmųjų kompozitorių, ėmusių derinti įvairias elektroakustinės muzikos komponavimo technikas, minimalistinę ritmiką, kontrkultūros muzikos stilistines įtakas, dekonstruotų muzikinių faktūrų koliažus. Šiandien menininkas dalyvauja Lietuvos ir pasaulio eksperimentinės muzikos festivaliuose, nuosekliai plėtoja koncertinę ir leidybinę veiklą. Albumo pristatyme jis pasirodys kartu su vj juodo, šalies eksperimentinėje scenoje veikiančio nuo 2000-ųjų. Jis gerai pažįstamas iš unikalios skaitmeninio vaizdo estetikos, individualaus braižo – serijiškumo, analoginio ir skaitmeninio vaizdo montažo, išraiškingos koloristikos. Vj juodo tandemas su Gintu K laikytinas jo „vizitine kortele“.
Terminą „acousmatique“ 1955 m. ėmė naudoti konkrečiosios muzikos pradininkas, prancūzų kompozitorius Pierras Schaefferis. „Akusmatinė muzika“ suponuoja klausymosi situaciją, kai koncerto metu garso šaltinis neregimas. Kūrinys neprivalo būti užrašytas tradicine notacija, todėl esmine jo suvokimo ir interpretacijos prielaida tampa skambesys konkrečiu klausymosi momentu. Būtent tokias garsines ir vaizdines patirtis išbandyti ir bus kviečiami klausytojai, pirmajame „Jaunos muzikos“ naktinių koncertų serijos koncerte.

gentle decay (LT)
Balandžio 26 d., ketvirtadienis, 23 val.
Festivalio klubas „Paviljonas“
Pylimo g. 21B

Kompozitoriai Dominykas Digimas ir Edmundas Seilius „Jaunos muzikos“ publikai pristato naują savo projektą, pavadinimu „gentle decay“. Jį girdėsime antrajame ciklo „JM Naktys“ koncerte balandžio 26 d., ketvirtadienį, 23 val., „Paviljone“.

„gentle decay” – tai dviejų – sintetinio ir gyvojo garso šaltinių – impulsų srautai ir jų švelnus nykimas. Aplinka, pereinanti per asketiškus filtrus ir pasirodanti ištęstų blyksnių pavidalu. Užstrigęs žodis sakinyje. Informacijos smogas virš miesto”, – taip asketiškai savo programą pristato kūrėjai.

Edmundas Seilius – garso menininkas kuriantis prisidengęs NIM (noise is message) slapyvardžiu. NIM tai minimalistinės ambient ir drone muzikos projektas jungiantis garso dizainą, analoginę garso sintezę ir skaitmeninius garso procesus. Naudojant repetetyvumą bei kilpų techniką, kuriamas liminalus slenkstis tarp triukšmo ir harmonijos, kuris panardina į monolitinį garsų srautą.

Dominykas Digimas – vienas ryškiausių jauniausios kompozitorių kartos kūrėjų Lietuvoje, aktyvus įvairių šiuolaikinės muzkos festivalių, projektų kuratorius ir dalyvis. 2017 m., debiutavęs Lietuvos kompozitorių sąjungos rengiamuose Geriausių metų kūrinių rinkimuose, ten iškart pelnė net tris premijas, būdamas įvertintas ne tik jaunojo kompozitoriaus ir publikos prizais, bet ir pelnęs prizą už savo kūrinį „no sense“. „gentle decay“ jis pristato kartu su kolega, kompozitoriumi ir garso menininku Edmundu Seiliumi, su kuriuo jiedu bendradarbiauja jau kelerius metus.

Monike Ze (LT)
Balandžio 27 d., penktadienis, 23 val.
Festivalio klubas „Paviljonas“
Pylimo g. 21B

Festivalio „Jauna muzika“ naktinių koncertų ciklas „JM Naktys“ – unikali platforma pažinčiai su jaunosios kartos menininkais. Balandžio 27 d., penktadienį, 23 val., „Paviljono“ scenoje – kompozitorės Monikos Zenkevičiūtės eksperimentai.
Monika Ze – tai įvairiapusiškos šiuolaikinės muzikos kūrėjos Monikos Zenkevičiūtės elektroninės muzikos solo projektas. Kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojanti ir aktyviai festivaliuose bei konkursuose „Druskomanija“, „Ahead“, „Vox Juventutis“ dalyvaujanti menininkė, elektroninėje muzikoje nevengia eksperimentų. IDM, ambient, electronica, jazz ir kitų stilių inspiruotoje muzikoje girdėti tiek sintetiniai, tiek akustiniai garsai, efektuoto ir organiško vokalo karpiniai.

Patricia Kokett (LT)
Tadas Švenčionis (Secret Thirteen, LT)
Balandžio 28 d., šeštadienis, 00:30
Festivalio klubas „Paviljonas“
Pylimo g. 21B

Po Patricia Kokett vardu slepiasi stichiška natūra. Muzikinė įvairovė ir intensyvus potyris yra tai kas labiausiai jaudina. DJ setuose skamba industrial, synth, kraut ir kosmische muzikinėms stilistikoms priskiriama muzika. Patricia Kokett DJ setus groja tik iš vinilinių plokštelių.

Tadas Švenčionis atlieka šveicarų armijos peilio funkcijas eksperimentinės muzikos žurnale „Secret Thirteen“, taip pat organizuoja renginius ir didžėjauja. Jo pasirodymai – arba egzotiški ir melancholiškai meditatyvūs, arba intensyvūs, linkstantys į industrial, minimal wave ar post-punk kryptis. Tadas mėgsta stebinti retais kasečių pasaulio perlais bei ekscentriškomis senienomis, kurių selekciją ir paruoš „Paviljonui“.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.