Japonų kultūros savaitė „NowJapan“ 2019 (šeštadienis)

Rugsėjo 14 d., 13:00
Cosplay
Tarptautinis kostiumuotų etiudų konkursas

COSPLAY (コスプレ kosupure) = KOSTIUMAS + VAIDINIMAS = MENO PERFORMANSAS!Gatvėje prasilenkiate su vienu Son Goku. Tuomet su antru. Kelio paklausia beveik trijų metrų ūgio angelas su plasnojančiais sparnais. Keliaukite kartu su ta būtybe ir savo akimis išvysite įspūdingiausią Lietuvoje Cosplay pasirodymą. Tai fenomenas, kurio metu nowJapan renginio dalyviai persirengia ir įsikūnija į įvairiausius Anime / Manga / komiksų / video žaidimų / veiksmo filmų personažus ir atlieka nepamirštamus pasirodymus scenoje. Netikite? Apsilankykite ir įsitikinkite patys.

nowJapan durys atviros visiems cosplay mėgėjams ir profesionalams. Kaip renginio svečiai galite stebėti, bet nepamirškite džiūgauti ir palaikyti jums labiausiai patikusius dalyvius. O žengiantiems ant scenos — mūsų padrąsinimas, draugiška atmosfera, visos reikalingos žinios ir galimybė atstovauti Lietuvą tarptautiniame EuroCosplay konkurse, kuris vyks MCM London Comic Con’e!

Pasirodyk vienas. Pasirodyk su visa savo šeima. Gal pavyks suburti visą cosplay giminę? Mūsų konkurse galima varžytis dėl geriausio Cosband ir Duo titulo! O gal turi slaptą talentą ir pagaliau nusprendei jį atskleisti? Dalyviai, kurie sugebės nustebinti teisėjus savo siuvimo sugebėjimais ar ypatingu šarvu (o gal lazeriu?), bus nominuoti Best Craft ir Best Tailor titulais. Taip pat ypatingos svarbos Erabareshi Mono (išrinktojo) nominacija, pripažįstama tiek publikos, tiek komisijos vertinimu!

Rugsėjo 14 d., 19:30
Usaginingen
Garsovaizdžio žaismas
Emi HIRAI, Vaizdo mašina
Shinichi HIRAI, Garso mašina

Muzikos mokyklos rauko antakiais, nes tokie instrumentai ir pati muzika joms nepažinta. Čia pat dar ir scenoje rodomas eksperimentinis kinas. Viskas vienu metu atliekama tų pačių žmonių. Gyvai! °˖✧Usaginingen✧˖° — audiovizualinio meno atlikėjai Shinichi ir Emi Hirai, kurie scenoje įmantriai sukrečia muziką ir vaizdą į vieningą pasirodymą. それを見てみましょう.Ko tikėtis? Tolimieji rytai visai šalia, nes kelionė po vaizduotę tiesiog kėdėje. Usaginingen pasirodo su savo gamybos intrumentais ta-co ir shibaki. Viename iš jų įrengta video kamera ir veidrodinis stalas, ant kurio maišomi dažai ir judinamos figūros. Projektorius leidžia vaizdą gyvai matyti tiesiai už atlikėjų. Vaizdus įgarsina ir pasakojimą pratęsia muzika — grojama į verpimo stakles panašiu instrumentu shibaki, kurį sudaro perkusija, MIDI klaviatūra ir būgnai. Skamba gyvas muzikinis kinas.

Usaginingen pelnė ne vieną apdovanojimą įvairiuose šiuolaikinio meno festivaliuose: 2014 m. „Live Cinema“ konkursą Reikjaviko „Vizualinės muzikos“ festivalyje Islandijoje, 2017 m. buvo apdovanoti Pasaulio OMOSIROI III apdovanojimu, Osakoje. Jie jau pasirodė daugiau nei 21 šalyse, pvz. Kanadoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Taivane, Rusijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur. Po šešerių metų gyvenimo Berlyne jie dabar yra įsikūrę Teshima saloje, Japonijoje, kur atidarė savo teatrą.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.