Antrasis istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“

Adresas: Istorijų namai, T. Kosciuškos g. 3

Už savo tėvynės ribų žmonės atsiduria dėl įvairiausių priežasčių, tačiau jų išgyvenimai panašūs. Istorijų festivalis „Mano migracijos istorija“ yra antrą kartą Lietuvos nacionaliniame muziejuje organizuojamas renginys, skirtas gilesniam migracinių patirčių suvokimui ir pažinimui. Renginys praturtins ir niekada neemigravusius žmones, nes migruojančiųjų išgyvenimai bendražmogiški, atpažįstami ir niekada neemigravusiems: namų paieškos, draugystės, šeimos kūrimas, karjera.
Šis renginys – tai įžanga į svarbiausią kitų metų Lietuvos nacionalinio muziejaus parodą migracijos tema.

PROGRAMA

10:00 val. „Svečiuose pas kaimyną” po Kalvarijaus turgaus rajoną (LT)

Kviesime patirti skirtingas kultūras per kulinarinį jų paveldą: lauks skoniai iš Sirijos („Petra Bakery & Falafel“), Pietų Korėjos („Korejietiškos salotos“), Sakartvelo („Chačapuri“), Italijos („Kulinarijos studija“) ir mūsų naujųjų Vilniaus kaimynų istorijos.

Susitikimo vieta: prie pagrindinių Kalvarijų turgaus vartų

Ekskursiją ves Lietuvos nacionalinio muziejaus istorikė Giedrė Milerytė-Japertienė

Būtina išankstinė čia

13:00 val. Festivalio pradžia „Vieta ir laikas mano migracijos istorijai” (LT/EN)

14:00 val. Pokalbis „Lengva ar sunku apie save kalbėti?” su žmonėmis, renkančiais migracijos istorijas (LT)

Ar tiesa, kad sunku rasti lietuvių, kurie papasakotų savo migracijos istorijas? O gal tautiečiai, gyvenantys svetur, veržte veržiasi, kad būtų mūsų išgirsti? O kaip su Lietuvos naujakuriais: ar jie jaučia, kad mes norime juos išgirsti? Kur galima išgirsti naujai atvykusiųjų istorijas?

Pokalbis su tinklalaidės „Living in Lithuania“ kūrėja Auste Černiauskaite, laidos„Gimę ne Lietuvoje“ vedėju Toye Samson Abiodun bei ką tik iš istorijų rinkimo ekspedicijos JAV grįžusia istorike Giedre Mileryte-Japertiene.

Pokalbį ves pasakotoja Milda Varnauskaitė.

17:00 val. Istorijų pasakojimo vakaras „Sriuba ir istorija” (EN)

Kad ir kokia būtų išvykimo priežastis, visada ieškome namų, į kuriuos galėtume sugrįžti. Namai – tai ne pastatas, o labiau jausmas, kurį kartais sunku apibūdinti, bet kurį norisi jausti ir atkurti.

Kviesime pasidalyti savo istorija ir pajaustu suvokimu, kas yra NAMAI Jums. Kiekvienas galės papasakoti savo migracijos, namų ilgesio ar naujų namų radimo istoriją arba pasiklausyti kitų pasakojamų istorijų.

Vakarą ves pasakotoja Milda Varnauskaitė, o sriuba vaišins Eskedar Tilahun.

Pageidautina, kad norintieji papasakoti savo istoriją renginyje susisiektų el. paštu storytellermilda@gmail.com

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.