20-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis | 09/21

, , Šv. Ignoto 4/3, Vilnius , , A. Goštauto g. 2, Vilnius

Minėdami Vilniaus dokumentinių filmų festivalio 20 metų gimtadienį, žiūrovams pristatome naują eksperimentinės dokumentikos programą. Ją sudaro filmai, plečiantys ir peržengiantys tradicinės dokumentikos ribas. Taip siekiame įvairinti programą ir auditoriją, atrasti naujų dokumentinio kino žiūrėjimo ir suvokimo kampų.

Šių metų atidarymo filmas – garsios amerikiečių eksperimentinio kino kūrėjos Deborah’os Stratman „Paskutinieji dalykai“, pasakojantis apie pasaulio atmintį, amžiams užkoduotą akmenyse.

Pagrindinė festivalio programa yra mūsų pasididžiavimas, o taip pat proga naujam žiūrovui palaipsniui atrasti kūrybinę dokumentiką. Šiemet pristatome garsius, daugeliui jau žinomus kino autorius – Wernerį Herzogą, Claire Simon, Alainą Gomis, Nikolausą Geyrhalterį – o taip pat džiaugiamės ir neseniai atrastais, išmone ir humoro jausmu mus patraukusiais kūrėjais, su kuriais galėsite susitikti Vilniuje – Maksymu Melnyku ir Simonu Chambersu.

Festivalio metu vyks tarptautinė konferencija, ji lydės teminę filmų programą „Asmeninės perspektyvos“ – tokiu būdu stengiamės glaudžiau bendradarbiauti su dokumentikos tyrinėtojais. Tokios partnerystės leidžia VDFF vis labiau plėsti horizontą, pristatyti lietuvių auditorijai dar negirdėtus įdomius autorius.

Tradiciškai pristatome ir retrospektyvos programą. Šiemet ji skiriama režisierių Danièle Huillet ir Jeano-Marie Straubo duetui, kūrusiam ilgiau nei penkis dešimtmečius. Programą kuravę Straub ir Huillet kūrybos ekspertai kvies susipažinti su radikaliomis šių autorių idėjomis ir kūrybiniais metodais.

Lietuvių dokumentinis kinas VDFF užima svarbią vietą. Retrospektyvus žvilgsnis šiemet skiriamas pirmosioms Lietuvoje dokumentikos kūrėjoms moterims „Meno avilio“ restauruotoje filmų programoje „Pirmosios“.

Be galo džiaugiamės festivalyje pristatydami dvi premjeras: režisierės Živilės Mičiulytės debiutą „Kabinetas“, apie tiriamosios žurnalistikos užkulisius, ir režisieriaus Marato Sargsyano betarpišką žvilgsnį į socializacijos centro paauglius filme „Bogdanas nenori namo“.

VDFF siūlo ne tik išskirtinę dokumentiką, bet ir 𝗩𝗥 filmų programą, o taip pat susitikimus su kino kūrėjais ir tyrinėtojais. Kviečiame dalyvauti, mėgautis naujomis žiniomis, patyrimais ir pažintimis.

20-asis VDFF vyks rugsėjo 21–spalio 1 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje.

Programa:

SKLAVIJA:

Paskutinieji dalykai (Last Things)
09/21 18:00
Rež. Deborah Stratman
Dokumentika, Prancūzija, JAV, Portugalija, 2023, liet., angl. subt., 0.50
————————————————————————————-
Anos Magdalenos Bach kronika (Chronik der Anna Magdalena Bach)
09/21 21:00
Rež. Danièle Huillet, Jean-Marie Straub
Dokumentika, Vokietija, 1968, liet. subt., 1.36
➤ ➤ „Skalvijos“ kino centre (Vilnius). Nuoroda čia.
Kino centro kasoje galima įsigyti 5 bilietų abonementą.
PASAKA:
Paskutinieji dalykai (Last Things)
09/21 18:30
Rež. Deborah Stratman
Dokumentika, Prancūzija, JAV, Portugalija, 2023, 0.50
➤ ➤ Kino teatruose „Pasaka“ (Vilnius). Nuoroda čia.
Organizuoja – „Skalvijos“ kino centras

Finansuoja Lietuvos kino centras, AVAKA ir Goethe’s institutas Lietuvoje.

Partneriai: kino teatrai „Pasaka“, „ArleKinas“, „Dainava“, kino centras „Romuva“, „Film Jam“, „Meno avilys“, „Young Programmers for Young Audiences! (Young4Film)“, „VR Spot“, Vilniaus dailės akademija, Lietuvos kultūros tyrimų institutas, Vilniaus universiteto (VU) „Idėjų observatorija“ ir VU Geologijos muziejus.

Informacinis partneris – EPIKA

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.