Zero Waste Fest’20 08 08

Zero Waste Fest’ 20 – gamtai draugiškas atradimų festivalis šeimai, vyksiantis Inovatorių slėnis / Innovator’s Valley jau antrus metus iš eilės kviečia susiburti.

Praėjusiais metais gausaus susidomėjimo sulaukęs festivalis siekia tapti geriausia vieta norintiems praleisti savaitgalį prasmingai.
Septynios skirtingos erdvės, daugiau nei 70 veiklų ir praktikų– netgi jūsų augintinis turės ką veikti. Visai šeimai skirtas festivalis šiemet pakvies net į tris dienas truksiančią įkvėpiančių žinių ir veiksmo dozę: poilsio, diskusijų, sporto, muzikos, nuostabą keliančių atradimų ir vasaros pramogų sūkurį.

Žᴇᴍɪšᴋᴇsɴɪs, Aᴛᴠɪʀᴇsɴɪs, Pᴏᴢɪᴛʏᴠᴇsɴɪs

Zero Waste Fest’20 – gamtai draugiškas šeimos festivalis kviečiantis suburti visus besidominčius aplinkosauginėmis temomis, alternatyvų ieškojimais bei aktyviu ir harmoningu laisvalaikiu. Festivalyje laukiame ne tik „be atliekio” gyvenimo šalininkų, tačiau ir tų, kuriems kyla klausimas, dėl asmeninio indėlio link tvaresnio rytojaus. Esi pradedantysis rūšiuotojas ar įgudęs „freeganas”, nesvarbu, esi laukiamas Zero Waste festivalyje.
Šiemet socialiniuose tinkluose visi kartu nusprendėme festivalio temą – vanduo, tad nardysime, plūduriuosime ir maudysimės diskusijose bei pranešimuose būtent apie vandenį.
Esame pirmasis festivalis Lietuvoje, bei vienas iš nedaugelio pasaulyje renginių išieškojęs žemei draugiškus sprendimus organizuojant kiekvieną renginio aspektą.
Tad ateik, pamatyk, išgirsk!

Kᴏᴋs ᴍᴜ̄sᴜ̨ ᴛɪᴋsʟᴀs?
Festivalis orientuotas į edukaciją ir švietimą ekologijos problematikos klausimais, pastatant „Be atliekį’’ (Zero Waste) gyvenimo būdą į siekiamybės poziciją ir parodant, jog nereikia atsisakyti esamo gyvenimo norint gyventi sąmoningiau. Mūsų tikslas įrodyti, jog pozityvus pokytis įmanomas kiekvienam iš mūsų. Svarbu pradėti nuo klausimo „kaip galiu prisidėti?” ir atvykti pas mus.

Fᴇsᴛɪᴠᴀʟɪᴏ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍᴀ ɴᴇᴍᴏᴋᴀᴍᴀ!
Sakoma, jei nori pozityvių pokyčių – pradėk nuo savęs.
Tad skelbiame, jog visa festivalio programa nebus apmokestinta!
Sėkmingai susimokėję taršos kompensavimo mokestį – savaitgalis Antalieptėje Jums garantuotas.

Kᴀᴍ ʀᴇɪᴋᴀʟɪɴɢᴀs ᴛᴀʀšᴏs ᴋᴏᴍᴘᴇɴsᴀᴠɪᴍᴏ ᴍᴏᴋᴇsᴛɪs?
Festivalyje susidarančios atliekos bei išeikvotos sąnaudos yra vienas ryškiausių padarinių aplinkai bei akivaizdus poveikis festivalio lankytojui. Tai taip pat yra viena brangiausių festivalių išlaidų. Festivalio metu galėsite naudotis tualetais, dušais, geriamu vandeniu, elektra, kompostavimo bei šiukšlių konteineriais tik iš anksto susimokėję šį mokestį.

Šiuo metu įgyvendiname aplinkosaugos požiūriu sąmoningą atliekų skaičiavimo bei taršos kompensavimo schemą, arba kitaip – skaičiuosime festivalio paliktus pėdsakus, tad festivalio metu nenustebkit jei būsite pakalbinti vieno iš mūsų savanorio.

Su Zero Waste fest atrasite:

Uʀʙᴀɴ Eᴀʀᴛʜ Lᴏᴠᴇʀs TALKS erdvę, kurioje vyksiantys pranešimai bei diskusijos VANDENS tema taps festivalio epicentru.
Išgirsite informacinius ir edukacinius pranešimus paremtus „zero waste” piramidės principais, gvildensite aktualiausias temas:Ar tikrai pasaulio vandenynuose greit bus daugiau mikroplastiko nei žuvų?;Kas nutinka, kai mano šampūnas patenka į ežerą?; kiek reikia vandens mano džinsams pagaminti? Ir daug kitų, šiuo metu aktualiausių temų.
Tai idėjų ir bendrų sprendimų paieškos erdvė, kur susitinka, pasisako ir bendrauja praktikai ir visuomenė, o vakare muzikos programa.

„Nᴀᴛɪᴏɴᴀʟ Gᴇᴏɢʀᴀᴘʜɪᴄ KIDS” ɪʀ ᴊᴀᴜɴᴜᴏʟɪᴜ̨ erdvėje veiklos sprogte sproginės, nuo “pasigamink aitvarą” dirbtuvių, skautiškų gudrybių iš Žematijos skautų, paskaitų apie vandenį ir ekologiją jaunuoliams iki sapnų gaudyklių dirbtuvių bei pačių mažiausų – “nuliukų” užsiemimų. Gyvas prisilietimas per kūrybą ir pojūčius, yra geriausias būdas ugdyti smalsumą, alkį žinioms, norą jį pažinti ir kurti.

Jᴜᴅᴇsɪᴏ erdvėje, per įvairias praktikas galėsit įsiklausyti į savo kūno kalbą, patyrinėti lankstumo ribas ir atrasti raktą suvaldantį chaosą fiziniame kūne ir harmoniją lytėjime, garse ir mintyse.
Priešingai nei Aᴛʀᴀᴅɪᴍᴏ erdvėje, kur prikaupusius energijos kvies laukinė patirtis po Antalieptę supančius miškus, vandenis ir pelkes. Smalsios bei aktyvios veiklos sužadins užslėptą prigimtį, mėgstantys iššūkius leisis į žygius naktį bei naujus atradimus.

Aᴛsɪᴘᴀʟᴀɪᴅᴀᴠɪᴍᴏ erdvėje pasijusite lyg priartėję prie utopijos, ant žolės ištiesti kilimai kvies prigulti ir pasigrožėti dangumi, gardžios kavos kvapą norėsis pagauti, o eko-plaustas nuplukdys ieškoti nuotykių į tvenkinio vidurį.

Sᴋᴏɴɪᴜ̨ ᴛᴜʀɢᴜᴊᴇ galėsit pasistiprinti augaliniu maistu. Veganiškų bei įdomesnių kulinarijos ir konditerijos gaminių bus gausu: Tealure supažindins su arbata iš Nepalo bei jos kambučia, VEGAR kvies skanauti neįprastais pyragėliais, Skonių giraitė rūpinsis saldėsių mėgėjų norais, Pick me UP juice numalšins troškulį glotnučiais ar sultimis, na, o Jogos Virtuvė pamaitins iš širdies!

Dɪʀʙᴛᴜᴠɪᴜ̨ ᴋɪᴇᴍᴇ bus karšta nuo zero/low waste veiklų. Turėsite galimybę susipažinti su metodais, bei praktiškai juos išbandyti. Skirtingos organizacijos, tikinčios ir dirbančios „zero/ low” waste principais pasidalins su jumis įvairiais patarimais, pavyzdžiui, kaip pasigaminti kūno deodorantą; patars iš kokios medžiagos geriausia pasisiūti per naudojamą maišelį ir net padės tai padaryti; galiausiai turėsite galimybę susikurti savo svajonių dviratį.

Šiais metais mes ypatingai skatiname sveikatai ir aplinkai draugiško maisto gamybą bei vartojimą, tad esame paruošę visiems geidžiantiems maksimalaus savaitgalio re starto – „Dᴇᴛᴏx’’ ʙɪʟɪᴇᴛᴀ̨. Pasirūpinsime Jūsų meniu tris kartus dienoje, vaistažolių arbatomis vakarais bei užkandžiais viso festivalio metu. Programa sukurta pasitarus su dietologais taip, kad Jūs gautumėte maksimalią naudą.

Festivalis šiemet truks net 3 dienas, tad kviečiame visus susitikti jau penktadienį po darbų, pilna programa jau greitai.

Zᴇʀᴏ Wᴀsᴛᴇ Fᴇsᴛ’20 – kokybiškas bei sąmoningas vasaros savaitgalis visai šeimai, kur visi nusiteikę draugiškam ir nuoširdžiam bendravimui, laukia jūsų jau rugpjūčio 7-9 dienomis!

Vieta: Inovatorių slėnis, Mokyklos g. 10, Antalieptė, LT-32243 Zarasų r.
Oficialus festivalio FB: https://www.facebook.com/events/621216412059756/

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.