Sausio 15-oji Klaipėdos krašto diena

SAUSIO 15-OJI – KLAIPĖDOS KRAŠTO DIENA
Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos paminėjimo renginiai

Sausio 15 d.
10.30 val. Gėlių padėjimas ant Erdmono Simonaičio kapo Lėbartų kapinėse

11 val. Gėlių padėjimas ant Jurgio Lėbarto kapo Joniškės kapinėse

12 val. Žuvusių pagerbimo ceremonija prie paminklo 1923 m. sukilimo dalyviams (Skulptūrų parkas). Dalyvauja Klaipėdos įgulos kariai, šauliai, karinis orkestras, Lietuvininkų bendrijos atstovai ir Klaipėdos choras „Aukuras“

12.30 val. Klaipėdos kariliono koncertas. Skambina Stanislovas Žilevičius. Laikrodžių muziejaus kiemelis, Liepu g. 12.

16 – 22 val. Žvakių instaliacija, skirta Klaipėdos kraštui (paminklas vieningai Lietuvai „Arka“, Danės/Tiltų g.)

17.30 -18.10 val. Sausio 15-osios šventinė eisena su deglais, pagerbti 1923 m. sukilimo dalyvius . Eitynės nuo Teatro aikštės iki paminko „Už laisvę žuvusiems“ 1923 m. sukilime Skulptūrų parke.

17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) pokalbis su istoriku, rašytoju, diplomatu, profesoriumi Alfonsu Eidintu apie 1923 metų „pūgą prie Mėmelio“ bei dokumentinės parodos „Klaipėda, 1923 m. sausis“ pristatymas. Renginyje dalyvaus Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras su populiariausiais ir naujausiais istoriniais leidiniais.
—————————————————————————–

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.