Premjera! Šviesos ir materijų spektaklis „Tunelis“

Šviesos ir materijų spektaklis vaikams nuo 5-erių metų
Režisierius, dailininkas, scenografas – Miha Golob
Dramaturgė – Mojca Redjko
Kostiumų dailininkė – Dajana Ljubičić
Kompozitorius – Andrius Šiurys
Vaizdo projekcijų autorius – Borut Kumperščak
Šviesos dailininkas – Gregor Kuhar, Tomas Zinkus
Lėlininkai, spektaklio kūrėjai: Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys, Renata Kutaitė-Raudonienė, Kamilė Andriuškaitė
Vaidina: Kęstutis Bručkus, Vytautas Kairys, Renata Kutaitė-Raudonienė, Monika Mikalauskaitė-Baužienė
Garso įrašų ir montažo režisierius – Andrius Šiurys
Vaikus kalbino – Aušra Juknevičienė
Prodiuserės: Alja Cerar Mihajlović, Agnė Pulokaitė
Šviesų ir garso operatoriai: Mantvydas Poškus, Paulius Vendelis
Scenografijos, lėlių, rekvizito ir kostiumų gamyba: Polona Černe, Sandra Birjukov, David Klemenčič, Zlatko Djogić, Zoran Srdić, Monika Colja, Smrekca d.o.o., Agnė Jablonskytė
Veidrodžių gamyba: Konveks, Oliver Frlić, s.p.
Nuotraukos – Mitja Vasič
Nuoširdžiai dėkojame savo mintimis apie baimes pasidalijusiems Ąžuolui, Benediktui, Elijai, Ugnei, Jonui, Sofijai, Šarūnui, Martai, Emiliui, Kornelijai
Koprodukcija su Liublianos lėlių teatru (Slovėnija)
Premjera – 2022 m. spalio 29 d.
Trukmė – 50 min.
ĮSPĖJIMAS: spektaklyje naudojami šviesos efektai, galintys sutrikdyti jautresnius žiūrovus.

„Tunelis“ – tai nepaprastas spektaklis, kuriuo siekiama susidraugauti su tamsa ir mėgautis šviesa lyg gardžiausiu desertu. Pradžioje gali pasirodyti, kad šviesą galima kontroliuoti, o tamsos – nepažinios, keliančios grėsmę – ne. Vis dėlto spektaklyje ši išankstinė nuostata akimirksniu apverčiama aukštyn kojomis – žiupsnelis drąsos ir bendrystės mums leidžia prisijaukinti tamsą ir išmokti ja mėgautis.
Tunelyje gyvena ir šviesa, ir tamsa. Ten, kur šviesa, ten ir spalva, forma, gylis, atstumas ir judėjimas. Šviesai užgesus tampa tamsu. Tamsoje nematome spalvų, nesuvokiame tikrųjų daiktų formų ir dydžių, be lytėjimo vargiai galime suprasti erdvinį išsidėstymą ar nustatyti atstumus. Šviesoje atsiskleidžiantis pasaulis tamsoje išnyksta, be aiškaus vaizdo garsai išsikraipo. Daugelis žmonių tamsoje patiria nepatogumą. O gal baimę?
Spektaklis, kuriame eksperimentuojama su šviesa ir tamsa, žiūrovus kvies į „tamsos žaidimų aikštelę“, kurioje kuriami asociatyvūs vaizdo ir garso paveikslai, žaismingai keliantys klausimus apie baimę ir drąsą. Spektaklyje „Tunelis“ daug dėmesio skiriama pasirinktos materijos galimybių tyrinėjimui atsižvelgiant į jos fizines, chemines, taikomąsias savybes ir simbolines reikšmes. Spektaklyje lėlininkai atgaivina skirtingas tamsos ir šviesos formas, išbando jų judėjimo galimybes, kol pasiekia tašką, kuriame tamsa ir šviesa tampa ne tik jusliniu suvokimu, bet ir raiškos forma. Mažieji žiūrovai tarsi patenka į asociatyvių žaidimų aikštelę, kurioje galima pamiklinti vaizduotę ir sužadinti kūrybiškumą, tuo tarpu suaugusiesiems tai gali tapti proga apmąstyti šią visur mus supančią, neapčiuopiamą substanciją, kurios, regis, praktiškai neįmanoma aprėpti vienu ypu.
Miha Golob – teatro ir lėlių režisierius, pastaraisiais metais gavęs daugybę apdovanojimų lėlių teatro srityje užsienyje ir šalyje. Jo autorinės koncepcijos dažnai grindžiamos medžiagos tyrinėjimo ir žaidimo idėja, kuri nuosekliai užtikrina aktyvų ir kūrybingą žiūrovo vaidmenį. 2017 metais Liublianos lėlių teatre režisavo vandens nuotykį „Akvariumas“, o praėjusį sezoną tęsė savo kelionę po analogines žaidimų aikšteles su smėlio dėže kaip kūrybinę, socialinę ir civilizacinę treniruočių aikštelę. Šiais metais, kaip Europos žemėlapių projekto dalis, Liublianos lėlių teatras grįžta su originaliu projektu „Tunelis“, kuriame šviesa ir tamsa yra pagrindiniai teatro veikėjai ir tyrimų sritys.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.