Naktinės sutartinės Kintuose

Sutartinės – vienos seniausių užrašytų lietuviškų liaudies giesmių. Saugomos Unesco, kaip nematerialus Lietuvos paveldo turtas. Tai kas gi yra tos sutartinės? Daugiabalsės, ritualinės giesmės giedotos šimtmečiais atgal žmonių, kurie dirbo žemę, gyveno Saulės ritmu, šventė lygiadienius, maitinosi ir rėdėsi iš gamtos, dirbdami sunkius darbus. Šiandien, kai mums nebereikia sėti linų drabužiams, auginti rugių duonai, atsiranda vis daugiau laiko savo identiteto paieškoms, o kartais darosi ilgu „kažko“, ko kartais patys nesuprantame. Istorijos vingiai ir bangos, žmonių gyvenimo pasikeitimai, naujovės, paskandina užmarštin kai kurias tradicijas, bet esam liūdininkai, kad viskas atgimsta….. kitaip, kitom spalvom, bet atgimsta. Taip ir sutartinių kelias pasibaigęs ir nuėjęs užmarštin kaimo bendruomenėse, atgimsta šiuolaikinio miesto žmogaus pasaulyje, kaip bendrystę nešanti ir širdies ilgesį gydanti dainavimo sistema. Tad kviečiame pažinti ir atrasti iš naujo!
Sutartinių vakaras, kuriame pagrindinį vaidmenį atliksite Jūs patys, lengvai išmokstamos sutartinės ir dainos leis nevaržomai panert į autentišką dermę.
Buvimo kartu be sienų, slenksčių ir išankstinių nusistatymų, žinojimo ir pasiruošimo. Čia ir dabar.
DAINAVIMO PATIRTIS NEREIKALINGA!
Ant marių kranto iškart po saulėlydžio… kviečiame patirti bendravimą per garsą, per senąsias mūsų protėvių giesmes – sutartines. Unikalias, magiškas savo paprastumu ir skambesiu.
Sutartinių mokys ir dainas ves Laurita Peleniūtė – folkloro atlikėja, jau septintus metus vystanti projektą „Promočių giesmės“, kuris puoselėja šį svarbų mūsų protėvių palikimą.
Daugiau info www.promociugiesmes.lt ir www.laurita.lt

Renginio pradžia 22 val.
Trukmė – 2 val.
Renginio kaina – 12 Eur.
Būtina išankstinė registracija – mail@sanatorijasielai.lt
arba 868566206 (Guoda)
Dalyvių skaičius ribotas.
Renginio vieta – Sanatorija sielai Kintuose (Pamario g. 14).

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.