Muzikos virtuozai ir šedevrai

, Šaulių g. 36, Klaipėda

Muzikos virtuozai ir šedevrai
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Solistas Alexander Paley (fortepijonas, JAV)
Programa: Edvard Grieg, Gustav Mahler

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, vėl koncertuos kartu su publikos numylėtiniu pianistu Alexanderiu Paley. Savo talentu ir charizma abejingų nepaliekantis fortepijono virtuozas šiuo metu daug laiko praleidžia Vilniuje, tad Lietuvoje dar dažniau galima paklausyti jo pasirodymų. Nepaisant to, kiek daug jo klausytumeisi, negali atsistebėti A. Paley’aus genijaus meistryste, nes jis kiekvieną kartą vėl gali nustebinti iš naujo.
Koncertuojantis viso pasaulio koncertų salėse, kur kasmet surengia apie 80 koncertų, pianistas yra geidžiamas solistas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro programose. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako A. Paley.
Koncerte A. Paley kartu su LVSO atliks norvegų kompozitoriaus Edvardo Griego koncertą fortepijonui a-moll – vieną populiariausių kompozitoriaus darbų ir kartu vieną žymiausių fortepijoninių kūrinių pasaulyje, kurį E. Griegas parašė būdamas vos 24-erių.
Antrojoje koncerto dalyje orkestras, diriguojamas maestro G. Rinkevičiaus, gros austrų kompozitoriaus Gustavo Mahlerio Devintąją simfoniją. Nors simfonijoje visur minimas „atsisveikinimo“ motyvas, visos kitos nuotaikos ir būsenos veda toli nuo šio jausmo. Kaip rašo H. L. de la Grange, kūrinyje skamba intensyvi gyvenimo meilė ir karštligiška aistra, prasiveržianti nesuskaičiuojamais pasažais.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.