Festivalis „Salve Musica“: Mūza ir orkestras

, Šaulių g. 36, Klaipėda

Klaipėdos kamerinis orkestras vėl muzikuos kartu su pripažinta pianiste Mūza Rubackyte. Mindaugo Bačkaus vadovaujamas kolektyvas labai vertina galimybę kurti su ja kartu scenoje, kai, pasak pianistės, „muzikos šedevras kaskart stebuklingai atgimsta iš naujo“.

Fortepijono virtuozė nuolat koncertuoja visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje bei Azijoje. Jos scenos partnerių sąraše – garsūs pasaulio orkestrai, dirigentai ir solistai. Lietuvos Vyriausybės bei Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premijomis apdovanota M. Rubackytė yra tarptautinio Vilniaus fortepijono muzikos festivalio įkūrėja ir meno vadovė. Šiemet tai bus jau VI festivalis. Dar nenuskambėjus paskutiniems jo akordams pianistė atvyks į Klaipėdą ir kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru interpretuos Ludwigo van Beethoveno Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 4.

Prie dirigento pulto stovės elegancija ir subtiliu muzikiniu skoniu pasižymintis latvių dirigentas Normundas Šnē. Puikus baroko, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos žinovas yra  ištikimas savo vadovaujamam kolektyvui „Sinfonietta Riga“ ir nedažnai koncertuoja kaip kviestinis dirigentas.

Programoje dar išgirsime ir XX a. lenkų ir žydų kilmės kompozitoriaus Mieczysławo Weinbergo (2019 metais minimos jo 100-osios gimimo metinės) bei lenkų kompozitorės ir smuikininkės  Grażynos Bacewicz orkestrinius opusus.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.