Dovana Klaipėdai. „Herkus Mantas“ filmo peržiūra

-

NEMOKAMAI!

REGISTRACIJA PRIVALOMA:
https://goo.gl/forms/Q8kz1WVeIrflnDBx1

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga visiems dovanoja galimybę nemokamai pamatyti legendinį filmą „Herkus Mantas“.
Jūsų laukiame vasario 13 d. 18 val. „Kultūros fabrike“.
1972 m. Lietuvos kino studijoje režisieriaus Marijono Giedrio sukurtas dviejų serijų istorinis meninis filmas apie prūsų sukilimo vadą Herkų Mantą.

Filmo esmė nusakoma pirmuosiuose titruose: „Šis filmas – memorialas prūsams, tautai savo kalba ir kultūra giminingai lietuviams, išnaikintai kryžiuočių ordino. XIII a. prūsai sukilo. ilgam paralyžuodami kryžiuočių veržimąsi į rytus, ir krito žūtbūtinėje kovoje, palikdami pavergėjams savo žemes ir savo vardą…“. Būtinai ateikite ir pamatykite.
Ir tai tik pradžia…

Vasario 17-ąją Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“. 1972 m. G.Kuprevičius sukūrė muziką filmui „Herkus Mantas“, tad kai kurie fragmentai transformuoti į operos „Prūsai“ muziką ir davė pradžią garsiam pastatymui. Nedaugelis lietuviškų operų gali pasigirti ilgaamžiškumu scenoje ir žmonių atminty, o „Prūsai“, anot dirigento Stasio Domarko, turi išliekamąją – istorinę, kultūrinę, meninę – vertę.
Ant jos partitūros užrašyta G.Kuprevičiaus dedikacija skelbia: „Išnykusiųjų atminimui, nykstančiųjų perspėjimui“. Ši dedikacija svarbi ir pamokanti kiekvienam laikmečiui, kiekvienai šaliai.

Su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu!

REGISTRACIJA PRIVALOMA:
https://goo.gl/forms/Q8kz1WVeIrflnDBx1

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.