5-asis Klaipėdos šviesų festivalis Vasario 14 d.

-

VASARIO 14 D. (KETVIRTADIENIS) 19.00 val. JUNGTINĖS KLAIPĖDOS MENININKŲ PARODOS „KVADRATINĖ ŠAKNIS IŠ 13 HORIZONTO“ ATIDARYMAS

KKKC Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2)

Grupė klaipėdiečių menininkų mėnesį rezidavo Islandijoje. Akistatoje su savimi, laukine gamta, laiku, šviesa ir tamsa jie siekė konceptualiomis meninėmis priemonėmis holistiškai perteikti darnaus žmogaus ir visuomenės gyvenimo bei jo pilnatvės idėją. Ledo ir ugnikalnių žemės kūrybinių tyrinėjimų rezultatai atidaromoje parodoje.

Viso festivalio metu vasario 14-17 d.d. 18:00-23:00 val. galėsite pamatyti šias instaliacijas:

 1. ŠVIESOS IR MUZIKOS ŠOU „ŠIRDIS“

Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Turgaus ir Tiltų g. sankryžos)

200 metrų ilgio ažūrinių arkų tunelis, šviesos ir muzikos magija – tai pagrindinis jubiliejinio Klaipėdos šviesų festivalio projektas – „Širdis“, kurį pristato italų kompanija „MarianoLight“. Prieš metus festivalio žiūrovus pribloškusi „Šimtmečio vartų“ projektu, itališkos kultūros žavesį subtiliai perteikianti „MarianoLight“ – abejingų nepalieka. RGB šviesų ir specialios programinės įrangos dėka kuriami įspūdingi šviesų ir vaizdo efektai, stebins pagal garsiausių užsienio ir lietuvių kūrėjų muziką. Žaisdami su Luminarie formomis, projekto kūrėjai sprendžia vieną didžiausių geometrijos problemų – apskritimo „įkvadratinimą“. „MarianoLight“ didžiuojasi galėdami pristatyti problemos sprendimą – projektą „Širdis“ arba meilę – tam, ką darome, ir emocijas, kurias sukeliame Luminarie žiūrovams. ,,MarianoLight“ yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,MarianoLight“ yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.

Projekto autorius – „MarianoLight“ (Italija)

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ATGAL Į ATEITĮ“

Karlskronos skveras

Ar pamenat laiko mašiną iš garsaus Holivudo filmo? LED technologijų dėka perkelsime jus į ateitį, praeitį, o gal grąžinsime į dabartį? Užėjus į laiko tunelį netikėti pojūčiai ir emocijos palies kiekvieną. Tik jūsų vaizduotė lems kaip toli nukeliausite…

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „CA PÉTILLE“

Danės upė

Virš Danės upės pakibusiuose žieduose ir jų mirgančiuose atspindžiuose – nuostabūs vaizdiniai. Apgaubti tamsos šviečiantys apskritimai atrodo lyg laisvai sklendžia ore. Galutinis kūrinio vaizdinys paliekamas žiūrovo fantazijai. Leiskite sau būti poetais! Pirmą kartą projektas pristatytas Amsterdamo šviesų festivalyje 2014–2015 m.

Géraud Périole kuria apšvietimą istoriniams pastatams, paminklams ir viešosioms erdvėms. Jis mėgsta derinti technines naujoves su meninėmis ir poetinėmis išraiškomis.

Projekto autorius – Géraud Périole (Prancūzija)

 1. ŠVIESŲ PROJEKTAS „TRISPALVĖ ROTUŠĖ“

Danės g. 17

Primindama Vasario 16-osios svarbą, Lietuvos vėliavos spalvomis nušvis Klaipėdos miesto rotušė.

 1. ŠVIEČIANČIŲ SUOLELIŲ OAZĖ „SĖDĖTI SPALVOTAI“

Skveras prie skulptūros „Žvejys“ (Danės g.)

Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite žvelgdami į Danės upės panoramą.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MEDŪZA“

Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“

Medūzos – paslaptingi pasaulio vandenų „herojai“. Penkios vandenų viešnios – milžiniškos medūzos, sklęs virš mūsų galvų. Šie stebuklingi gyviai, subtiliai keičia spalvas, sukurdami paslaptingą ir kiek poetišką atmosferą, kupiną judesio ir šokio nakties danguje. Medūzų grakštumas ir lankstumas hipnotizuoja ir apgaubia ypatinga energetine galia, kuri traukia ir kviečia pasinerti į svajones.

Pirmą kartą projektas pristatytas 2013 m. Lausanno šviesų festivalyje Šveicarijoje.

„Paradedesign“ agentūra nuo 1999 m. kuria apšvietimą ir scenografiją įvairiems meno ir kultūros renginiams, kaip pvz. muziejų naktys ar šviesų festivaliai Prancūzijoje ir užsienyje. Agentūros dizaineriai kurdami šviesos objektus eksperimentuoja, derindami prapučiamus audinius ir vėjo efektus.

Projekto autorius – Ghislaine Coudert / paradedesign (Prancūzija)

 1. INTERAKTYVI LAZERIŲ INSTALIACIJA „TINKLAS“

Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“

Uostamiestyje tinklais gaudome ne tik žuvis, bet ir praeivių žvilgsnius, judesius, pokalbių nuotrupas, svajones…

Netikite? Išbandykite patys – savo judesiais ir balsu įveiksminkite lazerius ir sukurkite grafinį piešinį.

Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)

 1. INTERAKTYVI ŠVIESŲ INSTALIACIJA „TILTAS“

Biržos tiltas

Jis – neatskiriama Klaipėdos senamiesčio dalis: įprastas, bet nepaprastas, nepastebimas, bet didingas. Šį kartą jis kviečia spalvotai.

 1. VAIZDO PROJEKCIJA „AKVARIUMAS“

Kūlių vartų g. 7

Stéphane Masson savo karjerą pradėjo kaip teatro šviesų dizaineris. 2004 m. jis susidomėjo videomenu ir netrukus vaizdo instaliacijas ėmė eksponuoti viešosiose erdvėse. Dažniausiai menininką domina kasdieniai objektai, vėliau transformuojami į meninius sprendimus. Įprastiems motyvams tai suteikia magijos ir keisto šventiškumo. Būtent todėl, jo darbai itin mėgiami žiūrovų ir per pastaruosius 10 metų aplankė daugelį šviesų festivalių. Projektas pristatytas Lausanne vykusiame šviesų festivalyje (Šveicarija), La Novela (Prancūzija), Nuits Blanches Bruxelles (Belgija), Singapour Art Muséum (Singapūras), ktr.

Projekto autorius – Stéphane Masson (Prancūzija)

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠVYTURYS“

Kūlių vartų g. 7

Uostamiesčio simbolis – švyturys, šiemet įsikurs naujame bokšte, o į dangų kylančiais šviesos spinduliai kvies atrasti kelią į ryškiausią miestą Lietuvoje.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MAMA MIA“

Vidinis kiemelis tarp Jono g. 4 / Vežėjų g. 2

Ar esate lankęsi Italijoje….? Be triukšmingų gatvės pokalbių, skanaus maisto ir nuostabios architektūros, ši šalis garsėja ir savo viešomis skalbinių kolekcijomis. Vieną tokių įkurdinome ir Klaipėdos gatvelėje. Ažūrinis rūbų mirgėjimas leis pajusti itališkos kultūros dvasią Klaipėdoje.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „KIBIRŲ MIŠKAS“

Kurpių – Kalvių g. sankirta

Atkartodami garsios dainos žodžius – „daug labai keistų dalykų atsimerkęs pamatai“, projekto autoriai kviečia pasivaikščioti neįprastame miške, kur krūmais ir medžiais virs paprastas buities atributas… Kas? Ateikite. Nustebsite.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „VIEŠAS DIALOGAS. PO ŠVIESOMIS“

Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)

Baroti galerijos inicijuoto simpoziumo metu sukurtos ir Dienovidžio skvere apsigyvenusios skulptūros, festivalio metu pakeis savo apdarus ir leis naujomis akimis pažvelgti į kūrėjų darbus. Šviesos iliuzijos sujungs neįprastas materijas, o pažįstama erdvė ir skulptūros bus pristatytos žaismingomis interpretacijomis.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŽAIDŽIAME ŠVIESAS“

Tiltų g.

Tylius pastatus ir apsnūdusią Tiltų gatvę iš žiemos miego žadins spalvingos iliuminacijos.

 1. VAIZDO PROJEKCIJA „PASLAPČIŲ VARTAI“

Tomo g. 7

Klaipėdos senamiestyje, nurodytu adresu yra didelių durų arkiniai vartai. Nuo 2016 m. vartai yra tapę meno kūriniu – ant jų pradėti kalti, kabinti įvairūs panaudoti, nebereikalingi raktai. Kiekvienas raktas turi savo istoriją, savo gyvenimą, savo paslaptis. Tad paslaptys slypi ne už vartų, o gyvena juose. Festivalio metu vartų durys nušvis ir pakvies pažvelgti į kiemo vidų, kur žiūrovą pasitiks filmo-misterijos paslaptys…

 1. INTERAKTYVI VEIKSMO IR VAIZDO PROJEKCIJA „ŠVIESOS FOTO MAGIJA“

Skveras prie burlaivio „Meridianas“

Susikurkite netikėtą fotoportretą! Tą padarysite pasitelkę ilgo išlaikymo fotografiją ir erdvėje judančius skaitmeninius šviesos šaltinius. Norite būti apgaubti meilės simbolio širdies, o gal stovėti ant Žemės gaublio – jums neprireiks papildomų programėlių. Čia patys tapsite meno kūrėjais, o jūsų darbai bus demonstruojami šalia esančiame ekrane ir papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipėdos šviesų festivalis“.

 1. INTERAKTYVI EKSPOZICIJA „VILKIKAS KITAIP“

Teatro g. ir Sukilėlių g. sankirta

Fotografija – lyg akimirka. Turėk ją – nepamirštamą!

Festivalio metu, kelioms valandoms (19:00-22:00) kviečiame visus įsiamžinti spalvingai, jaukiai ir šventiškai įkurtoje „Vlantanos“ vilkiko priekaboje. Turėkite pakrautus mobiliuosius telefonus ir gražiausias šypsenas, mielieji! Garantuojame, kad šis vilkikas bus ryškiausias Klaipėdos senamiesčio istorijoje..

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ĮSIMYLĖJĘS KATINAS“

Kalvių ir Pasiuntinių g. sankirta

Legendinis senamiesčio katinas ir vėl tradiciškai pasakos savo istoriją, tik šįkart – meilės. Ar turite slaptų svajonių, kurias patikėtum senamiesčio katinui?

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „BOKŠTAS“

Kepėjų, Jono ir Pasiuntinių g. sankirta

1990 m. garsaus skulptoriaus Algirdo Boso sukurta ir pastatyta skulptūra simbolizuoja Klaipėdos miestiečius ir jų kasdienį gyvenimą Klaipėdoje. Kiekviena „Bokšto“ siena skirta kitam laikmečiui. „Bokštas“ – vaizduojamas tarsi namas, kuriame galima pažinti miestiečių, gyvenusių skirtingose epochose, kasdienius rūpesčius, džiaugsmus bei istoriją.

 1. ŠVIESOS OBJEKTŲ SERIJA „#SELFIE“

Įvairiose senamiesčio vietose

Netikėtose senamiesčio erdvėse pabirusios šviečiančios raidės skelbs jubiliejinio šviesų festivalio žinutę, o lankytojus kvies įsiamžinti populiariu asmenukės formatu.

 1. EKSPOZICIJA „PASIVAIKŠČIOJIMAS PO JERUZALĘ“

Buvusi Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)

Išskirtinis klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – lėlių paroda „Pasivaikščiojimas po Jeruzalę…“ – tai unikali kelionė laiku, šuolis daugiau nei 2000 metų atgal ir galimybė pažinti vieną paslaptingiausių pasaulio vietų.

 1. INTERAKTYVI INSTALIACIJA „STIKLO MIRAŽAI“

Šachmatų aikštelė, Kurpių ir Mėsininkų g. sankirta

Interaktyvi instaliacija kviečia žiūrovą prieiti ir tapti instaliacijos dalimi. Santykis tarp žiūrovo ir jo atspindžio instaliacijoj atspindi glaudų ryšį tarp mūsų ir mus supančios aplinkos.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŽVAIGŽDĖTA VERTIKALĖ“

Danės g. 8

Įprastas kaminas nakties tamsoje atgyja… Tūkstančiai žaižaruojančių švieselių iš tolo rodo kelią festivalio lankytojams.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MĖLYNOJI VAKARIENĖ“

„Kavos architektai“ (H. Manto g. 9)

Kavinės languose įsikurs puošni instaliacija. Miestiečiams ji primins miesto gimtadienio tradicija tampančią „Mėlynąją vakarienę“. Didelius ir mažus miesto gyventojus rugpjūčio 1-ąją suburianti vakarienė po atviru dangumi žiemos vakarą atgims kaip vasara įtvinkęs sapnas, kaip brangus prisiminimas ir kaip pažadas. Mėlyna spalva jau nebėra tik dangaus platybių ir giedros vasaros jūros spalva – tai miesto bendruomenės kodas.

 1. ŠVIESŲ INSTALIACIJOS „ŠVIESŲ ALĖJA“

Mažvydo alėja

Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri netikėtai transformuos Mažvydo alėją.

 1. AKCIJA „APSIŠVIESK MAŽVYDO ALĖJOJE“

Mažvydo alėja

Mažvydo alėja – nauja festivalio erdvė, transformuojama alėjos bendruomenės dėka į patrauklią ir šviečiančią erdvę.

„MiamMiam / maistas iš Prancūzijos“ (H.Manto g. 9) siūlys paragauti populiariausių ir įdomiausių prancūziškų produktų bei išgirsti jų istorijas.

„Namai be gliuteno“ (M. Mažvydo al. 3) kvies lankytojus degustuoti sveikus, čia pat kepyklėlėje ruošiamus kepinius, taip pat išgirsti naudingos informacijos apie begliuteninę mitybą.

„Žalias“ baras / kepyklėlė „Pas Betą“ (M.Mažvydo al. 6) siūlys degustuoti vietoj gaminamus produktus ir pasakos apie sveikos mitybos naudą.  „Kavos ir arbatos namai“ (Šaulių g. 8) lauks lankytojų su kvapnios neragautos arbatos puodeliu.  Mados dizaino parduotuvė ir edukacijos erdvė „HOP&SHOP“ (H. Manto 8) ekrane rodys naujausių mados kolekcijų įrašus, vaišins šildančiu gėrimu ir pažindins lankytojus su Lietuvos bei Latvijos mados dizaino produktais.

 1. EKSPOZICIJA „KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS“

„Old Town Brasserie“ (Žvejų g. 4)

Kavinės languose pristatoma Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto grafinio dizaino studentų plakatų „Klaipėdos šviesų festivalis“ ekspozicija. Ateikite ir išrinkite savo favoritą, kuris taps 6-ojo festivalio plakatu.

 1. SKONIŲ AIKŠTĖ

Teatro a.

Miesto širdyje – Teatro aikštėje, išbarstėme šviečiančius stalelius, kur jūsų laukia karšta arbata bei įvairūs skanumynai. Ateikite pasišildyti tiek kūnus, tiek ir sielas… kviečiame..

 1. ŠVIEČIANČIOS SENAMIESČIO KAVINĖS

Netikėtais šviečiančiais sprendimais interjere ir languose šiemet stebins kavos namai „Max Coffee“ (Turgaus g. 11) ir kavinė „Baltos lėkštės“ (Turgaus g. 10), o kavinės „Senoji Hansa“ (Kurpių g. 1) lauko terasa pasidabins lazerių šviesomis.

Šviesos pėdsakus ant langų, stogo ir net sienų paliks ir kavinės „Storas Katinas“ (Žvejų g. 21) simbolis….

 1. INSTALIACIJA „ŠVIESOS TILTAS“

Kavinė „10 Tiltų“ (Turgaus g. 19)

Žinomo Klaipėdos šviesų menininko instaliacija: kas bendro tarp tilto ir kavos puodelio?

***Specialus projektas Neringoje***

ŠVYTINČIŲ SAKMIŲ KALNAS
Raganų kalnas, Juodkrantė

Legendų ir neįtikėtinų istorijų kupina Klaipėdos sesuo Neringa mintis ir žvilgsnius kvies nukreipti į magišką vietą – Raganų kalną.

Keliaujančios Klaipėdos šviesų festivalio šviesos prakalbins Juodkrantėje gyvenančias mitologines būtybes. Festivalio dienomis sakmes čia pasakos velniai ir raganos, o pamirštą šios vietos istoriją primins sugrįžusios praeities dvasios, nes tik jos pamena, kad kadais ši vieta vadinta Ievos kalnu, garsėjusiu gražiausiais Europoje takais bei atsiveriančia panorama.

Būtent šiais metais sukanka keturiasdešimt metų nuo tada, kuomet Raganų kalne apsigyveno pirmosios medinės skulptūros, šiandien lankomos keliautojų iš viso pasaulio. Ekspozicijos idėją tuomet inspiravo siekis atgaivinti miško parko su pasivaikščiojimo takais atmosferą, kuri buvo svarbi formuojant Juodkrantės kurortą XIX amžiaus antroje pusėje.

Kiekvienas Raganų kalne esantis personažas pasakoja savas fantastines istorijas – sakmes, kurias šviesų pagalba nušvies Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentai. O klaipėdiečiams jau žinomas suomių menininkas Aleksander Reichstein Raganų kalne apgyvendins šviečiančias instaliacijos „Jie buvo čia“ skulptūras, kurios simbolizuos XIX amžiuje čia klajojusius vasarotojus. Autorius teigia, kad anksčiau gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame.

Ekskursijos (kaina 1 asmeniui – 2 EUR), būtina išankstinė registracija tel. +370 469 51211, el. paštas knnp@nerija.lt
Susitikimo vieta: prie įėjimo į Raganų kalną

Vasario 14 d. (ketvirtadienis)
20.00 val. “Kodėl raganos čia nebijo šviesos?” (ekskursiją veda Arūnas Balna)

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.