Pasaulinė pabėgėlių diena Prezidentūros kiemelyje

-

Birželio 20 dieną visi kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Istorinės Lietuvos Prezidentūros kiemelį. Čia bus minima Pasaulinė pabėgėlių diena. Ką bendro turi pabėgėliai ir Lietuvos Nepriklausomybė, ar sirai žaidžia krepšinį ir kas yra kriauklių žaidimas Borjees – tai tik keletas dalykų, kuriuos sužinosite šio renginio metu.

Pasaulinės pabėgėlių dienos tikslas – atkreipti dėmesį į žmones, kurie dėl karų, smurto, persekiojimų buvo priversti palikti savo namus ir ieškoti prieglobsčio svetur.

Nuo 17.30 min. Istorinės Lietuvos Prezidentūros komanda kviečia visus į nemokamą pažintinę ekskursiją, kur sužinosite daugiau apie Lietuvos prezidentus, žymiausius išeivius ir jų vaidmenį mūsų šalies istorijoje. Nuo 18 val. prasidės Raudonojo Kryžiaus piknikas, kur svečiai vaišinsis, bendraus ir galės pažaisti lauko ir stalo žaidimų, kuriuos mėgo tiek tarpukario Lietuvos išeiviai, tiek prezidentai, tiek mėgsta ir dabar nuo karo pasitraukę Lietuvoje gyvenantys žmonės.

Viena iš strateginių Raudonojo Kryžiaus veiklos sričių – pagalba nuo karo bėgančioms šeimoms, kurioms prieglobstį suteikė Lietuva. Raudonojo Kryžiaus komanda pasitinka žmones Lietuvos pasienyje ir lydi juos tol, kol žmonės sėkmingai integruojasi mūsų visuomenėje. Kaune veikiantis Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Pabėgėlių ir migrantų integracijos centras InLT teikia konsultacijas pabėgėliams ir trečiųjų šalių piliečiams skatindamas jų socialinį ir ekonominį savarankiškumą, padeda spręsti gyvenimo Lietuvoje klausimus. Centre teikiama teisinė ir psichologinė pagalba, mokoma lietuvių kalbos.

Renginio programa:

17.30 – Speciali ekskursija „Prezidentai – nuo karo nukentėję žmonės”.

18. 00 – Oficiali renginio pradžia. Sveikinimo žodžiai Pasaulinės pabėgėlių dienos proga.

18.15 – 19.30 – Žaidimai, kuriuos mėgo Lietuvos išeiviai, prezidentai ir mūsų laikų nuo karo nukentėję žmonės.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.