Maži pokalbiai Europos vidury

Kovo 13, 2018 @ 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5, Kaunas

Smuikininkas BORISAS TRAUBAS koncertuoja kaip solistas, taip pat groja įvairiuose kameriniuose ansambliuose, muzikiniuose kolektyvuose. Labiausiai atlikėjas garsėja kaip orkestruočių ir transkripcijų meistras, o jo aranžuotes atlieka Lietuvos bei užsienio atlikėjai.
Smuikininkas yra sukaupęs nemažą patirtį. 1965–2003 m. grojo Lietuvos kameriniame orkestre, buvo šio orkestro koncertmeisteris ir dirigento asistentas, glaudžiai bendravo su įžymiais pasaulio menininkais: Y. Menuhinu, G. Kremeriu, M. Rostropovičiumi, T. Dokšiceriu ir kt., dažnai atlikdavo solines partijas. 1985 m. B. Traubas įkūrė profesionalų žydų muzikos ansamblį „Vilne“ (dabar – „Lietuvos Jeruzalė“), kuris atlieka žymių kompozitorių kūrinius žydų liaudies temomis bei profesionalius žydų liaudies muzikos perdirbimus. 1993 m. drauge su pianistu prof. Leonidu Melniku ir violončelininku Valentinu Kaplūnu įkūrė fortepijoninį trio „Musica Camerata Baltica“. 2001–2010 m. B. Traubas vadovauvo Šiaulių kameriniam orkestrui, nuo 2004 m. rengė Tarptautinį Chaimo Frenkelio Vilos festivalį Šiauliuose. Iš viso jis vadovavo 7 festivaliams. Kaip solistas bei fortepijoninio trio narys atlikėjas koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje.

Smuikininkas BORIS LIVSCHITZ gimė ir mokėsi Vilniuje., o Izraelyje baigė Tel Avivo Rubino muzikos akademiją. 1975–2002 m. jis buvo Ciuricho (Šveicarija) operos orkestro solistas. Intensyviai koncertavo su Ciuricho styginių trio ir Ciuricho styginių kvintetu, su daugeliu orkestrų Zalcburge, Ciuricho operos, Lietuvos kameriniu orkestru, Moldovos nacionaliniu kameriniu orkestru ir kt., daugeliu puikių muzikantų, daugiau nei 65 Europos, Šiaurės ir Lotynų Amerikos, Afrikos, Artimųjų ir Tolimųjų Rytų šalių, dalyvavo įvairiuose festivaliuose.
Smuikininkas garsėja visų L. van Beethoveno styginių trio ir kvintetų įrašu bei grojamu italų meistro Giovanni Grancino 1699 m. smuiku.

RŪTA MIKELAITYTĖ KAŠUBIENĖ – pirmoji Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Koncertmeisterio katedros aspirantė, įgijusi meno licenciato laipsnį. Tobulinosi geriausiose Europos aukštosiose muzikos mokyklose (Salzburgo „Mozarteum“, Londono „Royal College of Music“ ir kt.), tapo dviejų tarptautinių konkursų laureate. Septynerius metus dirbo akademijoje, akompanuoja daugeliui geriausių Lietuvos atlikėjų, taip pat ir užsienio dainininkams. Grojo su tarptautiniu orkestru „Junge Europa Philharmonie“, LMTA simfoniniu orkestru, Kauno kvartetu. Su savo kurtais kamerinės muzikos projektais nuolat dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose muzikos festivaliuose. Grojo Didžiosios Britanijos princui Čarlzui. Atlikėja dalyvauja ir socialiniuose, labdaros projektuose, rašo straipsnius kultūros tema. Didelį dėmesį skiria kamerinės-vokalinės muzikos studijoms ir propagavimui, šiuolaikinei muzikai. Jos koncertų maršrutas driekiasi plačiai po pasaulį. 2013 ir 2015 m. gastroliavo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tarptautinės patirties ir idėjų semiasi gyvendama užsienio šalyse. Nuo 2006 m. yra jos pačios įkurtos viešosios įstaigos „Muzikos galerija“ vadovė, aktyviai rengia įvairius kultūros projektus, bendradarbiauja su pripažintais Lietuvos bei užsienio menininkais – muzikais, aktoriais, šokėjais bei dailininkais.
Atlikėjai

BORISAS TRAUBAS (smuikas)
BORIS LIVSCHITZ (smuikas, Šveicarija)
RŪTA MIKELAITYTĖ-KAŠUBIENĖ (fortepijonas)
Programoje

Giedrius Kuprevičius
„Maži pokalbiai“ dviem smuikams solo
Kamerinė simfonija klarnetui, balsui, dviem smuikams, altui, dviem violončelėms ir fortepijonui „Dovydo žvaigždė“ (premjera)
Aleksander Zarzycki – Mazurka Nr.1, op. 26
Mikhail Bronner – „Jokūbo laiptai“: „Meilės angelas“, „Skausmo angelas“
Mikhail Kokzhayev – Paprastoji melodija“, „Merginų šokis“, „Putpelė“
Kristapor Najarian – Pasaka dviem smuikininkams
1. Įžanga – Virš lygumos
2. Šventė
3. Įsimylėjusių pasimatymas
4. Gandras
5. Rūkas ryte/Atgaila
6. Pabėgimas, išsigelbėjimas
Dovo Seltzerio Itzhakui Perelmanui aranžuotos dvi žydų dainos – „Žydų mama“ (A idishe Mame); „Daina apie rabiną Elimelechą“ (Az der Rebbe Elimelech)

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.