Kino klasika sugrįžta! Filmo „Paskutinė atostogų diena“ premjera Kaune

, Laisvės al. 54, Kaunas

Režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Paskutinė atostogų diena“ (1964) sugrįžta!

Grudžio 4-ąją, 18 val., restauruoto ir šiuolaikiniams ekranams pritaikyto filmo premjera įvyks kino centre „Romuva“ (Kęstučio g. 62).

Filmo seansas nemokamas! Nemokamus bilietus į šį filmą galima pasiimt kino centro „Romuva” kasoje likus 1 val. iki seanso pradžios.

Kino kritikai „Paskutinę atostogų dieną“ vadina vienu reikšmingiausių Arūno Žebriūno filmų, nagrinėjančių vidinį vaikų pasaulį, tačiau juostos kelias Lietuvoje buvo sudėtingas. Po sukūrimo filmą uždraudė rodyti kino teatruose ir tik sulaukęs tarptautinio pripažinimo – „Sidabrinių burių“ apdovanojimo Lokarno festivalyje bei Kanų festivalio Didžiojo prizo vaikų ir jaunimo kategorijoje, jis grįžo į Lietuvos kino ekranus.

Filme pasakojame apie mergaitės Vikos jausmų pasaulį. Ji – svajotoja, kuri dažnai lankosi pajūryje ir klausosi tarp uolų skardenančio aido. Nors Vika mėgsta vienatvę, ji susiranda draugą Romą, kuriam ne tik patiki visas savo paslaptis, bet ir išmoko kalbėtis su aidu. Deja, vaikų draugystė atsiduria pavojuje – kai kiti berniukai šaiposi iš Vikos, Romas išsigąsta ir jos neužstoja.
Filme vaidina Lina Braknytė, Valerijus Zubarevas, Bronius Babkauskas, Kalju Karmas ir kiti.

Gruodžio 4-ąją filmą žiūrovams pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas.

Pristatymą rengia Lietuvos kino centras.

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.