IŠEITIES TAŠKAS’23:KONCERTAS IR INSTALIACIJA FORTEPIJONUI IR BALDUI |Kosmos Theatre

, Kęstučio g. 74A, Kaunas
CONCERTO AND INSTALLATION FOR PIANO AND A PIECE OF FURNITURE | KOSMOS THEATRE
KMKT didžioji ir mažoji salės
Pianistė – Julija Bagdonavičiūtė, režisierius ir šviesų dailininkas – Žilvinas Vingelis, kūrinių montažo autorius ir kompozitorius – Andrius Šiurys, instaliacijos kompozitorius – Domantas Pūras, inžinierius – Deividas Dzikevičius.
Garso technologijomis susaistyti gyvas koncertas ir garso skulptūra bei instaliacija nagrinėja buitinės-fizinės bei meninės-idėjinės fortepijono prigimties dualizmą – tarpusavyje paradoksaliai derančius vieno populiariausių muzikos instrumentų ir namų baldo amplua.
Kroatų pianistas Ivo Pogorelich yra pasakęs, kad pianinas be pianisto tėra baldas. Tai namuose stūksantis, dažniausiai vazomis ir servizais apkrautas baldas, kurio tikrąjį koncertinį ir muzikinį potencialą, nepaisant jo gamintojo bei mechanikos, apsprendžia aplink jį esantys žmonės.
Ar mūsų potencialas priklauso tik nuo mūsų? Kaip muziką savyje numarinusiam baldui išsilaisvinti iš uždaryto dangčio? Kokiu sapnišku padaru mus paverčia mūsų viduje užrakintas ir ištrūkti visomis išgalėmis siekiantis pašaukimas?
Šiuos klausimus tyrinės svarbiausių fortepijoninės muzikos kūrinių fragmentus apimantis koncertas, kurio metu gyvai atliekama muzika taps garsiniu transformuoto baldo sapnu.
KONCERTAS
Fortepijono koncerto dalies muzikiniame montaže – virš dvidešimt romantinės, moderniosios bei šiuolaikinės muzikos kompozicijų. Jas parašė Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven, Erik Satie, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, George Crumb, Arvo Pärt ir kiti kompozitoriai. Montažo pagrindą sudaro romantizmo ir modernizmo kūriniai.
Kūriniai montaže išdėstyti lyg fortepijono kaip savarankiškos sąmonės srautas – romantinių atkarpų harmoniniu išrišimu tampa visai kita kompozicija, kurioje glūdi tik dalis laukiamo tradicinės tonikos akordo. Modernieji kūriniai „išrišami“ panašiu metodu, tik vietoj harmonijos pasitelkiama artikuliacija – jungiamosiose grandyse ieškoma giminingo muzikinių garsų judėjimo, frazavimo, o kartais tiesiog laukiama pauzės.
Tai du amžius besitęsianti naktis ir ją lydintis fortepijoninės muzikos sapnas pateikiantis romantinę, moderniąją bei šiuolaikinę muziką apjungiantį siužetą.
Trukmė: 1 val. 10 min.
┌┘┌┘┌┘┌┘┌┘┌┘┌┘┌┘┌┘
Festivalio organizatorius – Kauno miesto kamerinis teatras
Festivalį finansuoja Kauno miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Rėmėjai: „Malsena“, „Kombučerija“.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.