Fashion VIII fort

Fashion VIII fort | inspired by the 90s

Liepos 4d. 14 val. Kūrybinės mados dizaino dirbtuvės VIII Kauno tvirtovės forte.

Dizaino dirbtuvės – įkvėptos gamtos, istorijos bei 90-ųjų mados, kurioje vyravo išskirtiniai akcentai, dar ir dabar šiuolaikinės mados dizaineriai įkvėpimo semiasi iš šio to dešimtmečio kūrėjų.
Iki 90-ųjų vyravo šaltos, tvarkingos, praktiškos, griežtos moteriškų kostiumų kirpimo linijos, petukais neįtikėtinai išplatinti pečiai, visuotinai pamėgti pilki, neišsisikiriantys tonai, ypač – šlapio asfalto
atspalviai – požymiai, kurie asocijuojasi su devintojo dešimtmečio moterų „jėgos apranga“. Visa tai tarsi atkartojo vyrišką kostiumą, tik dabar – ant moters kūno linjų. Virsmas po 90-ųjų – tai spalvingų atspalvių drabužių laikotarpis, mėgstamas miesto merginų. Tai neįpareigojančio stiliaus era, kuri iš puošnios ir elegantiškos virsta valiūkiška. Jai būdinga laisvi siluetai, neįpareigojančios medžiagos ir sportinės detalės.

Kūrybinių dirbtuvių metu stengsimės kitaip pažvelgti į tuomečius drabužius ir bandysime jų audinius bei raštus pagyvinti pakeisti gamtiniais, bei istoriniais motyvais.

Ką veiksime?
Turimus eskizus modeliuosime. Paruoštų eskizų detales išpjaustysime, kad popieriuje liktų kiauros drabužių detalės.
Fotografuosime ir filmuosime pasinaudoję naudodamiesi pasiruoštu eskizu. Suknelių ir drabužių raštais taps dalyvių surasti gamtiniai ir istoriniai motyvai.

Savo darbus galėsite atsiųsti tvirtovesparkas@gmail.com ir taip pat dalintis socialiniuose tinkluose su grotažyme #fashionVIIIfort – sukursime trumpą kūrybinių dirbtuvių video pasakojimą.

Reikalingos priemonės:
Pjaustymo peiliukas
Kietas pagrindas pjaustymui
Išmanusis telefonas ar kitas fotografuojantis ar filmuojantis įrenginys.
Šviesos šaltinis – žibintuvėlis (apsilankant požemiuose)
Pasirūpinti vieta atsisėsti – patiesalas (pledas arba kažkas ką pasitiesti ant žolės)

Kviečiame prisijungti visus, kuriems šis mados ir istorijos tyrinėjimas gali būti įdomus ir naudingas!

Ieškome ekspertų – mados ir dizaino kūrėjų bei menininkų, norinčius prisidėti prie kūrybinio proceso.

✔️Renginys nemokamas, tačiau reikalinga išankstinė REGISTRACIJA:
https://forms.gle/rPqhVNbtR2iErSnQ6

Dirbtuves ves:
Vita Valantikonytė (VIII forto įgulos narė, Kauno tvirtovės parko kultūros vadybininkė, menininkė, laisvalaikiu siuva bei atnaujinta drabužius, organizuoja kūrybines dirbtuves)
Aistė Plavinskaitė (VIII forto įgulos vadė, Kauno tvirtovės parko gidė-edukatorė, VR specialistė, buvusi drabužių dizaino studentė)

*Ateidami į renginį sutinkate, kad galime fotografuoti ir filmuoti bei smagiausiomis akimirkomis dalintis socialiniuose tinkluose.

*Ateidami į renginį patvirtinate, kad laikysitės karantino metu taikomų reikalavimų.

VIII fortas

Kviečiame pažinti Šilainius, kaip įdomų, šiuolaikišką mikrorajoną. Šiandien Šilainiai alsuoja žaluma, istorija, atgimimu, rezistencija ir įkvepia atgaivinti kultūrą, istorinį paveldą ir augina meno projektų erdves. Papasakosime Jums apie svarbus gynybinius Tvirtovės objektus Šilainiuose – tai – aštuntasis fortas, ir šalia jo esantys gynybiniai Linkuvos įtvirtinimai.
… Pirmas betonas Šilainiuose… Pirma elektros lemputė…. Pirmas požemis….
Kviečiame susipažinti su VIII forto įgula, kuri papasakos Kauno tvirtovės istoriją, suprasite, kodėl į apleistus pastatus ekstremalių pojūčių ieškančius keliautojus traukia daugybė dalykų – tokiuose objektuose galima prisiliesti prie istorijos, rasti įkvėpimo kūrybai.
Urbanistiniuose požemiuose jau ne kartą buvo organizuojamos menų dirbtuvės, parodos, muzikiniai ir akustiniai eksperimentai, poezijos vakarai, šviesų šou, festivaliai, savo pasirodymus čia atliko Lietuvos ir užsienio menininkai, šiam fortui sukurtas ir dedikuotas muzikinis kūrinys, o praėjusią vasarą Pagrindine festivalio „Baterija“ vinimi tapo norvegų atvežtas viduramžiškas spektaklis.
Fortas – multifunkcinė erdvė, čia plėtojami ne tik meniniai, bet ir gamtiniai projektai, „Šilainių sodai“ – vienintelis miesto sodų projektas paveldo teritorijoje, čia dirba ir „Šilainiai Project“ projekto vadovė Evelina Šimkutė.

Všį Kauno tvirtovės parkas, VIII forto įgula

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.