Ekspresyvusis Štrausas

Gruodžio 6, 2018 @ 18:00 - 19:30
Kauno valstybinė filharmonija, L.Sapiegos g. 5, Kaunas

Šiame koncerte skambės nuostabios, retai atliekamos R. Štrauso dainos, kuriose atskleidžiama intymi, kamerinė kompozitoriaus kūrybos pusė, kurią interpretuos nuostabaus tembro sopranas Viktorija Miškūnaitė ir subtilusis pianistas Darius Mažintas.

Artimiausias Richardui Štrausui buvo simfoninės poemos žanras. Čia jis tęsė Berliozo ir Listo tradicijas. Poemas kūrė pagal filosofines („Zaratustra taip kalbėjo“, 1896, „Don Kichotas“,1897) ir iliustracines („Don Žuanas“, 1889) programas. Viena populiariausių antrojo tipo poemų yra „Tilio Oilenšpygelio išdaigos“ (1895).

Vėliau R. Štrausas kuria beveik vien operas. Jos ne tokios maištingos, nuosaikesnės nei poemos. R. Štrausas buvo didelis Vagnerio muzikos gerbėjas ir pasekėjas. Pirmiausia išgarsėjo jo „Salomėja“, o nuo „Elektros“ (pagal graiko Sofoklio tragediją) prasidėjo bendradarbiavimas su H. fon Hofmanštaliu. Tai aštrių disonansų muzika. Šedevru laikomas dar vienas bendraautorių darbas – „Rožės kavalierius“.

R. Štrauso muzika buvo itin svarbi atsirandant naujoms srovėms muzikoje.

Koncerto programoje skambės:
Richard Strauss – 5 pjesės fortepijonui op. 3
Keturios dainos op. 27: „Ilsėkis, mano siela!“, „Cecilia“, „Slaptas kvietimas“, „Rytoj!“ (ž. K. Henckell, ž. H. Hart, J. H. Mackay)
Richard Strauss – „Keturios paskutinės dainos“: „Pavasaris“, „Rugsėjis“, „Rengiantis miegoti“, „Vakaro žaroje“ (ž. H. Hesse, J. Eichendorff)

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.