Atviros kultūros festivalis Kaunas opener’18 (penktadienio programa)

Rugsėjo 14, 2018 @ 10:00 - 21:00
Įvairios vietos Kaune,

Rugsėjo 14-16 dienomis „Kaunas opener“ kvies jus pasinerti į kultūros sūkurį ir renginių gausoje atrasti tai, kas labiausiai patinka.

Muziejai ir galerijos

9:00 – 16:00 ŠVIETIMO ISTORIJOS MUZIEJUS:Vieną seniausių muziejų nepriklausomoje Lietuvoje 1922 m. įkūrė Kauno miesto savivaldybė. Jo įkūrimo iniciatoriumi ir ilgamečiu vadovu buvo žymus pedagogas, vadovėlių autorius, visuomenės veikėjas Vincas Ruzgas. Nuo 1922 iki 1940 m. V. Ruzgo pastangomis muziejus tapo ne tik pedagogų kvalifikacijos kėlimo, jaunuomenės ugdymo, bet ir vienu iš to meto Kauno kultūrinio gyvenimo centrų.
Ekskursijos vykdomos 12 ir 14 val. Registracija nebūtina.

9:00 – 17:00 AVIACIJOS MUZIEJUS:LAM kolekcijoje beveik 20 tūkstančių eksponatų (tarp jų per 40 skraidymo aparatų), o ekspozicijos plotas siekia 4700 kvadratinių metrų. Didelių gabaritų orlaiviai bei Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos technika eksponuojama 2 ha ploto atviroje lauko aikštelėje. Populiariausias eksponatas – skraidymams tinkanti natūralaus dydžio legendinės „Lituanicos“ kopija sukonstruota ir pagaminta žinomo aviatoriaus V. Kensgailos 1982 m., kuriant filmą „Skrydis per Atlantą“.

10:00 – 17:00 MEDICINOS IR FARMACIJOS MUZIEJUS: Atviros kultūros festivalio metu, vedami aukščiausios kvalifikacijos farmacijos profesionalų, turėsite galimybę nemokamai išvysti farmacijos skyriaus ekspoziciją, receptų kambarį (oficiną), koktoriją (kur buvo gaminami užpilai bei nuovirai), materialinį kambarį (kur buvo laikomos medžiagų atsargos), labaratoriją, rūsį su įdomiais eksponatais.
Ekskursijos vyks 13, 14 ir 15 val. 
Būtina išankstinė registracija asmenine žinute puslapyje https://www.facebook.com/lmfmuziejus/

10:00 – 19:00 GALERIJA „BALTA“: Daugeliui miestiečių gildijos galerija „Balta“ tapo jaukia vieta, kurioje galima susipažinti su profesionaliojo meno kūriniais, gauti informacijos apie šiuolaikinę Lietuvos dailę ir tekstilės meną, kurioje gali pats tobulėti ir atrasti savo kūrybinį potencialą. „Kaunas opener“ metu galerija „Balta“ kviečia išvysti Rimanto Radišausko parodą „Kūrybos takelis“, skirtą dailininko 70-mečiui.

10:00 – 18:00 GALERIJA „KAUNO LANGAS“: Galerija „Kauno langas“ festivalio metu kviečia apsilankyti autentiškumą išlaikiusioje, rūsiuose įkurtoje ekspozicijų salėje ir atrasti šiuolaikinį meną, persipynusį ne tik su lietuviškais, bet ir su Baltijos regiono motyvais.

10:00 – 18:00 BRANGAKMENIŲ (GEMALOGIJOS) MUZIEJUS: Muziejuje eksponuojami brangieji, juvelyriniai ir retieji mineralai iš įvairių pasaulio radimviečių. Lankytojai festivalio metu galės nemokamai aplankyti muziejaus ekspoziciją ir susipažinti su brangakmenių įvairove, mineralų paslaptingumu, Žemės gelmėmis. Kiekvienam apsilankiusiam muziejuje jo darbuotojai praves ekskursiją ir papasakos ekspozicijos atsiradimo istorijas.

10:00 – 18:00 M. K. ČIURLIONIO DAILĖS MUZIEJUS: festivalio metu Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje esančią ekspoziciją galėsite aplankyti nemokamai, o kiekvieną dieną žemiau nurodytomis valandomis vyks nemokamos ekskursijos, supažindinančios su dvejomis parodomis:

​12 val. vyks nemokama ekskursija parodoje „Priešaušris“
14 val. nemokama ekskursija parodoje „Labdariai.lt“

10:00 – 18:00 KAUNO MIESTO MUZIEJUS, PILIES SKYRIUS: Muziejuje, įsikūrusiame atkurtose Kauno pilies bokšto erdvėse, įrengta istorinė ekspozicija „Kauno pilies istorijos mozaika“, eksponuojamos tapybos, skulptūros, keramikos ir kitos parodos, vyksta įvairūs renginiai.

15 ir 17 val. su muziejaus ekspozicija galėsite susipažinti išsamiose ekskursijose.
Ekskursijose vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis iš anksto telefonu (8 37) 300 672 ir el. paštu pilis.kasa@kaunomuziejus.lt

10:00 – 18:00 KAUNO RAJONO MUZIEJUS: Kauno rajono muziejus sukurtas sujungus keturis Kauno rajone esančius muziejus ir amatų centrą. Naujasis muziejus kuria glaudžius ryšius su praeitimi ir dabartimi, kaupia, tiria ir rodo Kauno krašto kultūros istoriją atspindinčius muziejinių vertybių rinkinius. Atviros kultūros festivalio metu muziejus lankytojus priims nemokamai bei suteiks galimybę išvysti Juozo Naujalio, B. H. Tiškevičiaus fotografijų bei Stiklo kambario ekspozicijas.

10:00 – 18:00 KAUNO MIESTO MUZIEJUS M. IR K. PETRAUSKŲ SKYRIUS: Šiandien M. ir K. Petrauskų namuose įkurtos ekspozicijos, kuriose galima susipažinti su Petrauskų šeimos gyvenimu bei asmeniniais daiktais ir fotografijomis. Taip pat – specialia ekspozicija, skirta Valstybės teatrui bei jo indėliui į nepriklausomos Lietuvos kultūrinį gyvenimą.

10:00 – 18:00 KAUNO MIESTO MUZIEJUS, TAUTINĖS MUZIKOS SKYRIUS: Pirmasis ir vienintelis muziejus Lietuvoje, skirtas liaudies muzikinei kultūrai. Čia surinkta per 7000 eksponatų – nuo lietuviškų iki bendratautinių muzikos instrumentų, garso įrašų, nuotraukų, laiškų ir plakatų.

10:00 – 18:00 KAUNO MIESTO MUZIEJUS, ROTUŠĖS SKYRIUS: Šiandien Kauno Rotušėje įsikūrusiame muziejaus skyriuje galima aplankyti jos rūsius, kurie kviečia susipažinti su puošniausiais ir daugiausiai simbolikos turinčiais miesto interjero elementais, išvysti burmistro kabinetą ir netgi senovinę kalėjimo kamerą.

10:00 – 17:00 SPORTO MUZIEJUS: Ekspozicija supažindina su Lietuvos sporto istorija nuo ištakų iki šių dienų, pagrindinėmis sporto šakomis. Daugiausia vietos skiriama populiariausiai Lietuvoje sporto šakai – krepšiniui. Eksponuojama 1986 m. „Žalgirio“ krepšinio komandos iškovota Džonso taurė, krepšininkų M. Paulausko ir A. Sabonio asmeniniai daiktai. Neužmirštas ekspozicijoje ir futbolas, rankinis, boksas, plaukimas, irklavimas. Pasakojama apie lietuvių sportininkų gyvenimą išeivijoje ir tremtyje, lietuvių sporto laimėjimus, pasiektus gyvenant emigracijoje.

11:00 – 18:30 GALERIJA „MENO PARKAS“: Galerija „Meno parkas“, įkurta Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus iniciatyva. Galerijos veiklos sritys: profesionalių šiuolaikinių Lietuvos menininkų projektų ir parodų organizavimas Lietuvoje ir užsienyje, profesionalių šiuolaikinių užsienio menininkų projektų ir parodų organizavimas Lietuvoje, dalyvavimas tarptautiniuose šiuolaikinio meno projektuose ir parodose.

Galerijoje veiksiančios parodos:

-Kaunas Photo festivalio paroda
-Lenkų menininkės Katarzynos Tretyn-Zecevic personalinė paroda „Erdvėlaikis“
-Sauliaus Paliuko personalinė paroda „Spiečius“

11:00 – 17:00 ISTORINĖ PREZIDENTŪRA: Muziejus kviečia individualiai arba kartu su gidu apžiūrėti Prezidentūros rūmus, susipažinti su kitais metais šimtmetį švęsiančia Prezidento institucija,  rūmuose dirbusiais ir gyvenusiais Prezidentais Antanu Smetona, Aleksandru Stulginskiu ir Kaziu Griniumi, jų asmenybėmis bei nuveiktais darbais. Pirmojo aukšto parodoje „100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“  sužinosite viską, ką reikia žinoti apie 1918–1940 metų Lietuvą: ką pasiekėme, kuo galime iki šiol didžiuotis ir kur susimovėme.
Ekskursija sodelyje „Didieji Pirmosios Lietuvos Respublikos pasiekimai“ (rinktis prie Vilniaus g. vartų)

11:00 – 17:00 KAUNO PAVEIKSLŲ GALERIJA: Galerijoje rengiamos lietuvių ir užsienio dailininkų parodos, eksponuojama šiuolaikinė Lietuvos dailė, pasaulio lietuvių dailė. Pristatoma prof. Algimanto Miškinio Kauno miestui dovanotos dailės ir ikonografijos kolekcija – Lietuvos dailės kūrinių rinkinys bei Rytų meno kolekcija. Įrengtas Jurgio Mačiūno Fluxus kabinetas, lankytojai gali susipažinti su Ay-O instaliacija „Juodoji skylė“ ir Takako Saito instaliacija „Mano mano Theatre“.
15 val. vyks nemokama ekskursija parodoje „Kūrybos briaunos. Adomo Galdiko (1893–1969) retrospektyva“.

11:00 – 18:00 EGLĖS GALERIJA: Emigrantų numylėta galerija, kurioje kiekvienas gali atrasti lietuvių dalininkų kūrinius, priminančius jiems apie tolimus namus. „Kaunas opener“ metu jos įkūrėja Eglė kviečia susipažinti ne tik su tapybos darbais, bet ir su grafikos, keramikos bei juvelyrikos meno dirbiniais bei jų atsiradimo istorija.

15:00 PERKŪNO NAMAS: Perkūno namas – vienas vertingiausių vėlyvosios gotikos pastatų Lietuvoje. Šiandien čia nuolat vyksta įvairios teminės ekskursijos ir edukacijos, supažindinančios su tradiciniais amatais. „Perkūno namas“ kartu su Leonora Kusiene kvies pažinti meninės knygrišystės paslaptis.
Registracija į teatralizuotą ekskursiją: https://goo.gl/forms/RV0gw5vjvhCW6boy2

Ekskursijos

16:00 TEMINĖ EKSKURSIJA: „3 LAISVĖS ALĖJOS LEGENDOS“: Kviečiame į išskirtinę ekskursiją, kurios metu bus aplankytos 3 Laisvės alėjoje ilgiausiai gyvuojančios maitinimo įstaigos – jose receptai ir interjeras nepakitęs kelias dešimtis metų. Ar kada nors pastebėjote „Spurginės“ panterą? O ar atkreipėte dėmesį į „Vilties“ vaistinės freską? Tik festivalio „Kaunas Opener“ metu nusikelkite laiku atgal ir išgirskite šių unikalių vietų istorijas tiesiai iš ten daugybę metų dirbančių darbuotojų lūpų.
Ekskursijos pradžia: Laisvės al. 23 (ties valgykla prie Soboro).
Registracijahttps://goo.gl/forms/wsVljyMAkVNVA2jE2

19:00 MIKRORAJONŲ EKSKURSIJA: „KAUNO CENTRAS SU GYČIU PADEGIMU IR ERIKA DRUGYTE“: Ar kada nors svajojote į Kaunomikrorajonus pažvelgti kitaip? „Kaunas opener“ šiemet suteikia tokią progą – kviečiame Jus sudalyvauti ekskursijose, kuriose savo atsiminimais iš kasdienybės dalinsis tam tikrose Kauno miesto dalyse augę ar kūrę žymūs Lietuvos menininkai, visuomenės veikėjai. Ekskursijos metu bus keliaujama jų praeities takais: lankomi objektai, kurie ekskursijos svečiui sužadina brangius prisiminimus, į atmintį sugrąžina kadaise nutikusias istorijas. Tuo tarpu gidas, kuris ves ekskursiją, papildys svečio pasakojimus istorine lankomų vietų praeitimi.

Ekskursijos pradžios vieta bus pranešta užsiregistravusiesiems.
Registracija: https://goo.gl/forms/JZs0dAybIlnkGDDB3

Architektūra

13:00 KAUNO ALGIRDO BRAZAUSKO HIDROELEKTRINĖ: Kaip veikia mechanizmai, krentančio vandens energiją verčiantys elektra? Pastatyta ant Nemuno virš Kauno, ši elektrinė yra didžiausia atsinaujinančius energijos šaltinius naudojanti hidroelektrinė Lietuvoje, išvystanti daugiau nei 100 MW galią. AB “Lietuvos energija” priklausantis objektas yra vienas iš rečiausiai duris lankytojams atveriančių objektų. 2014 m. jam suteiktas prezidento Algirdo Brazausko vardas.

Ekskursijos pradžia prie pagrindinio įėjimo į pastatą.
Registracija: https://goo.gl/forms/M6lO2p9m9xY1btoR2
Svarbi informacija:-Dalyviai įleidžiami tik nuo 14 metų
-Būtina turėti asmens dokumentą
-Prieš ekskursiją jos dalyviai bus tikrinami

16:00 SOBORAS: Soboro statymo projektą dar 1890 m. patvirtino Rusijos caras Aleksandras III. Kokioms pamaldoms buvo statyta ši šventovė ir kodėl joje kadaise kabėjo už pastatą gerokai senesnis varpas? Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia – ne tik Kauno simbolis, bet ir vieną įdomiausių istorijų turinti bažnyčia Lietuvoje.

Ekskursijos pradžia prie pagrindinio įėjimo į pastatą. 
Registracija: https://goo.gl/forms/1xxrKVhG8opgkg093

Kiti renginiai

TARPTAUTINIO KAUNO KINO FESTIVALIO INFO TAŠKAS : Tarptautinis Kauno kino festivalis „Kaunas opener“ metu taip pat išeina į gatves susitikti su Jumis – kino filmų gerbėjais, mėgėjais ir žiūrovais. O išeina ne bet kur, bet į pačią miesto širdį – senamiestį, kur greta Caffeine (Vilniaus g. 3) vaišins svečius kava, diskutuos su jais apie kino filmus, pristatys savo šių metų festivalio programą (o jis jau visai visai greitai!) ir pakviest kartu peržiūrėti geriausias ištraukas.

15:00 MENINĖS KNYGNEŠYSTĖS DIRBTUVĖS: Menininkė Leonora Kuisienė kviečia į 3 val. trukmės meninės knygrišystės kūrybines dirbtuves.Užsiėmimo metu dalyviai supažindinami su knygrišyste, šiuolaikinės meninės knygos sąvoka, bei tai, kokiais įrankiais naudojantis ji yra sukuriama. Dalyviai turi galimybę ne tik išklausyti ir pamatyti, bet ir išmokti viduramžiais (XIV a.) atsiradusį knygos įrišimo būdą. Tai rišimas kuris turi plačias pritaikymo galimybes rišant užrašų knygutes, metraščius ar foto albumus, svečių knygas, piešimo sąsiuvinius. Dalyviai užsiėmimo metu pasigamins A6 formato natūralios odos, suvenyrinę knygutę.

Užsiėmimui skirtų priemonių kaina: 10 EUR asmeniui.
Būtina išankstinė registracija: https://goo.gl/forms/CMF9fFSqul4O3Xud2

16:00 MENINĖS STIKLO DIRBTUVĖS: Stiklo menininkė Sandra Atkočiūtė kviečia į menines stiklo dirbtuves vaikams ir suaugusiems „Džiaugsmas su spalvomis“. Dviejų valandų trukmės dirbtuvių metu dalyviai pažins esmines stiklo savybes, pagrindines darbo technikas. Menininkės Sandros vedami spalvingais stiklo takais renginio dalyviai savo rankomis kurs įvairias kompozicijas ir produktus, kuriuos galės pasilikti sau – veidrodinius paukščius, saules, veidrodžius, vitražiukus ar atlikdami indo dekoracijas.

Užsiėmimui skirtų priemonių kaina: 7 EUR asmeniui.
Būtina išankstinė registracija: https://goo.gl/forms/7lD4wczLehBPiKjP2

16:00 – 17:00 KIEMAS PILNAS KULTŪROS | ROMUVA : “Romuva”, tai ne tik tradicinė kino teatro erdvė. Čia galite sudalyvauti negirdėtuose renginiuose, festivaliuose, koncertuose, teatro spektakliuose. Taip pat šis kino teatras suteikia jums galimybę susitikti su įdomiais kultūros veikėjais, išvysti nematytus, o gal ir kiek primirštus filmus. Fesstivalio metu kino mylėtojų ir tų, kuriems smalsu kaip kuriama animacija, kino centre „Romuva“ lauks praviros animacijos klasės durys, o ekrane besisukančios kino filmų ištraukos įkvėps tolimesniems vizitams.

17:00 – 19:00 KIEMAS PILNAS KULTŪROS | KAUNASJAZZ: Tarptautinis džiazo festivalis Kaunas Jazz, užgimęs kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu, atlaikęs įvairias blokadas, finansines ir kitas negandas, ne kartą dedikuotas svarbiausioms Lietuvos valstybės sukaktims, o šiandien esantis vienas didžiausių, solidžiausių ir žinomiausių Lietuvos bei Europos renginių, festivalio „Kaunas opener“ metu muzikos ir Kaunas Jazz mylėtojus kviečia į svečius, kur juos sutiks festivalio komanda, pasirengusi pasidalinti buvusių festivalių istorijomis ir įsimintiniausiomis akimirkomis.

17:00 – 20:00 KIEMAS PILNAS KULTŪROS | MANO TEATRAS: Teatro studija prie Nacionalinio Kauno dramos teatro, ugdanti visapusiškai išsilavinusią, kūrybingą asmenybę betarpiškoje kultūros erdvėje (teatre), šeimoms su mažais vaikais ir jaunimui festvalio „Kaunas opener“ metu siūlo atvykti į teatro mokyklėlės „Mano teatras“ patalpose vyksiančius atvirus edukacinius teatro ir scenos judesio užsiėmimus.

17:00 – 19:00 KIEMAS PILNAS KULTŪROS | TEATRO FABRIKAS :  šiuolaikiškas, kūrybiškas, inovatyvus, drąsus ir stebinantis – kaip tik toks, kokį jį kuria čia veikiantys jaunieji menininkai. Tai vieta, kur mokomasi klysti ir atrasti, įkvėpti ir sužinoti, patirti ir įgyvendinti. Festivalio „Kaunas opener“ metu eksperimentinio teatro ir netikėtumų ieškotojams atsivers Teatro fabriko veiklų labirintas. Išbandyti savo kūrybiškumą kvies teatro kostiuminė, šešėlių teatro scena, juodasis teatro kubas bei TF atspaudų gamyba.

20:00 FILMO „KALBANTIS LOBIS“ PERŽIŪRA (VDU Didžiosios salės foje): Filmas pasakoja Kauno radiofono plokštelių paslėpimo ir atradimo istoriją. Dokumentuojami gyvų amžininkų prisiminimai, radiofono istorija, plokštelių likimas po jų atradimo 1992 m. Filmas remiasi sakytinės istorijos šaltiniu, plokštelių atradimo liudininkės Bronislavos Masaitienės atmintimi. Tai – gyvas šios istorijos šaltinis, pristatantis radiofoną „žmonių istorijos“ akimis bei vienintelis, galintis pateikti unikalių ir autentiškų faktų apie radiofono plokštelių likimo įvykių eigą.

20:00 STAŽUOTĖ UŽSIENYJE – GYVENIMĄ KEIČIANTI KULTŪRINĖ GALIMYBĖ?: AIESEC organizacija yra tie žmonės, kurie lietuviams suteikia galimybę išvykti į užsienį, o užsienį priverčia atkeliauti čia – į Lietuvą. Vykdydami savo misiją jie tiki tuo, jog kiekviena kelionė svetur yra unikali galimybė pažinti svečios šalies kultūrą ir praplėsti savo akiratį. Tad pakalbėti apie savosios kultūros ribas bei kitų pažinimą jie kviečia ir „Kaunas opener“ metu. Penktadienį. Kultūringoje „Kultūroje“.

Kitų atviros kultūros festivalio Kaunas opener’18 dienų programa:

-Rugsėjo 15 d. programa

-Rugsėjo 16 d. programa

Dėmesio! Renginių aprašymai yra ruošiami organizatorių, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.