INTERNETU | Skambantys miestai

Klaipėdos choras „Aukuras“
Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas
Dirigentas Egidijus Kaveckas
Programa: Donatas Zakaras, Raminta Šerkšnytė

Gegužės repertuarą atveriančioje programoje kviečiame pakeliauti po „Skambančius miestus“. Kartu su Klaipėdos choru „Aukuras“ ją rengia dirigentas Egidijus Kaveckas.

Vienas profesionaliausių jaunosios kartos lietuvių choro dirigentų savo kelią pasirinko mokydamasis Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje. Šiuo metu profesinę veiklą jis sieja su Vilniumi: yra choro „Bel Canto“ meno vadovas, valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ dirigentas.

Pasak E. Kavecko, šios programos sumanymas „gimė intuityviai, gal net iš pasąmonės – laisvės! Tad muzikos garsų pagalba kviečiu pakeliauti. Nuotaikingas Donato Zakaro kūrinys „Miestai“ / “Cities” leis aplankyti netgi keletą kontinentų. Su šia kompozicija gražiai koreliuoja ir Ramintos Šerkšnytės trijų dalių kūrinys „Aurei Regina Caeli“. Jame persipina savitas kompozitorės neoromantiškasis kūrybos pradas su viduramžiams būdingomis muzikos išraiškos priemonėmis. Taigi, keliausime tiek po kontinentus, tiek laiku su didžiule viltimi, kad labai greitai grįšime į normalų gyvenimą. Abi kompozicijos puikios, jau patikrintos laiko, bet ne taip dažnai skambančios, tad labai džiaugiuosi kartu su choru „Aukuras“ galėdamas jas materializuoti“.

Koncertą kviečiame nemokamai stebėti internetu Facebook arba YouTube platformoje.

Renginių aprašymai yra ruošiami pagal organizatorių išplatintą informaciją, todėl „Miesto Žirafos“ negarantuoja, kad informacija yra teisinga ir neatsako už galimus netikslumus bei įstatymų pažeidimus renginių aprašymuose.