Pica Vilniuje / Unsplash nuotr.

Pica Vilniuje: kur rasti skaniausią, sočiausią ir tikrą itališką?

Visi puikiai žinome kas būna, kai filmo veikėjai valgo picą ar pamatome šį patiekalą kur nors internete. Mūsų pilvas pradeda reikalauti pamaloninti jį tuo pačiu ir kelio atgal jau nėra. Kartais užtenka užsisakyti maisto į namus, tačiau dabar, orui šylant, kviečiame jus pasivaikščioti. Pica Vilniuje nėra retai sutinkamas žvėris, bet štai kelios vietos, kurias rekomenduojame mes:

„Don Simon“ (Kęstučio 24A, Gedimino pr. 2A)

„Don Simon“ pica Vilniuje / Facebook nuotr.

„Don Simon“ pica Vilniuje / Facebook nuotr.

Kiekvieną rytą Don Simon pradeda nuo gardžios, kvapnios ir sočios sriubos gaminimo. Tada ateina itališkos picos metas – siekdami autentiškumo, picos namai kokybiškus ingredientus vežasi tiesiai iš Italijos, tad čia rasite tikriausios mozarellos ir tikrų pomidorų padažą. Didžioji dalis Don Simon virtuvės receptų yra gimę ir ištobulinti namuose, tad čia tikrai surasite dar neragautą picą!

„Užupio picerija“ (Paupio g. 3)

„Užupio picerija“ / Facebook nuotr.

„Užupio picerija“ / Facebook nuotr.

Kaip greičiausiai pasijausti, kad esi atostogose užsienyje? Žinoma – keliauk į Užupį. Itališka pica tiesiai prieš jūsų akis bus pašauta į krosnį, o belaukiant užsisakykite seilę varvinti verčiančių užkandžių. Esame girdėję, kad savaitgaliais čia gali pasijausti kaip žmonių knibždančiame Vatikane, tad pasirūpink staliuku iš anksto!

„Jurgis ir Drakonas“ (Pylimo g. 22D, Verkių g. 29, Ozo g. 25)

„Jurgis ir Drakonas“ / Facebook nuotr.

„Jurgis ir Drakonas“ / Facebook nuotr.

Garuojanti, Italija alsuojanti pica pagal seniausias „Vera Pizza Napoletana“ tradicijas – namuose keptiems šedevrams belieka pripažinti pralaimėjimą. Kelerius metus prieš „Jurgiui ir Drakonui“ atveriant duris, restorano įkūrėjas Tomas Nicholsonas paskyrė picų kepimo meno tobulinimui, tad dabar čia jūsų laukia tik geriausi patiekalai.

„Visa Pica“ (Šilo g. 13A)

„Visa Pica“ / Facebook nuotr.

„Visa Pica“ / Facebook nuotr.

Antakalnio kiemuose pasislėpusi „Visa Pica“ nėra ta vieta, kurią užtiksite išėję pasivaikščiojimui mieste, tačiau dėl jos verta iškrypti iš kasdieninio maršruto. „Visa Pica“ picos kepamos tik malkomis kūrenamoje krosnyje, o picerija skelbiasi, kad čia „jokių radijų, jokių šnapsų, jokių E“, tad net dabartinė valdžia nesurastų prie ko prikibti.

„Pizza Verde“ (Kalvarijų g. 101A)

„Pizza Verde“ / Facebook nuotr.

„Pizza Verde“ / Facebook nuotr.

Jaukiai Žirmūnuose įsikūrusi picerija geriausiai žinoma autentiškai kepamomis Napolietiškomis picomis – čia dirbantis Picajola yra baigęs Napolietiškos picos asociacijai priklausančią mokyklą bei praktikavęsis geriausiose Napolio picerijose. Pomidorų padažas čia ruošiamas iš šviežiai trintų pomidorų, o picos kraštas gardžiai traškus – „Pizza Verde“ nors trumpam perkels jus į Neapolį!

„Jamaika“ (Visų Šventųjų g. 9)

„Jamaica“ / Facebook nuotr.

„Jamaika“ / Facebook nuotr.

Vienas iš neatrastų Vilniaus picerijų perlų – Visų Šventųjų g. įsikūręs hostelis „Jamaika“. Neįtikėtina, tačiau šioje nakvynės vietoje galima paragauti vieną skaniausių ir profesionaliausių itališkų picų, kurių ruošybai naudojami tik itališki miltai ir švieži, šios dienos produktai iš gretimo „Halės“ turgaus. Nedidelis meniu, jokių dydžių pasirinkimų, limituotas kiekis tešlos (ši maišoma iš vakaro ir paliekama augti per naktį) ir vienvietis malkinis pečius, kuriame pica kepa ant akmens. Tikras, kraftinis ilgamečio šefo Mariaus stebuklas.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)