kino pavasaris 2020

“Kino pavasaris 2020” tavo namuose: TOP 10 rekomenduojamų filmų

Tai yra straipsnio tęsinys. Grįžti į šio straipsnio pradžią.

“Disko” / Norvegija

Kino pavasaris 2020

„Disko“

Dar vienas filmas kuriame susipina keli iš pirmo žvilgsnio tarpusavyje nederantys dalykai – religija, jaunoji karta ir disko muzika. Pagrindinė filmo veikėja yra jauna ir tituluota disko muzikos šokėja, kuri gyvena itin religingoje šeimoje. Nuolatinėje dievo palaimoje ir pergalių fone gyvenanti jauna mergina Miriam staiga suklumpa viename iš šokių konkursų. Prie pergalių pripratusi mergina atsakymų dėl nesėkmės pradeda ieškoti religijoje ir kraštutinėse jos formose. Tai puiki juosta, kuri kelia daug rimtų klausimų apie perfekcionizmo vedama jaunąją kartą ir religijos įtaka šiuolaikinio jauno žmogaus gyvenime. Nors atrodo, kad šios dvi temos sunkiai suderinamos, šiame filme režisierė Jorunn Myklebust Syversen pabandė paieškoti išimčių – ir paieškos davė puikų kinematografinį rezultatą.


“Lauros išvykimas” / Brazilija, Portugalija, Argentina

„Lauros išvykimas“

Puikus filmas, kuriame per vienos šeimos prizmę pasakojama apie daugelį pasaulio žmonių. Laura ir Israelis gyvena sutuoktinių gyvenimą, tačiau liepsna tarp šių žmonių jau senokai neberusena. Pora jaučiasi vienas kitam svetimi, o vienintelis dalykas, dėl kurio jie dar neišsivaikščiojo į skirtingas puses, yra jų mažametis sūnus. Vieną dieną Laura išvyksta, o Israleiui vėliau pranešama, kad jo gyvenimo partnerė žuvo. Tačiau iš tiesų Laura sveika ir gyva patraukė laimės ieškoti į pietus, kur pradeda atrasti naujus jausmus ir kitokią gyvenimo prasmę. Ši Brazilijos režisierės Maria Clara Escobar drama netradicinėmis priemonėmis paliečia itin jautrią dažnai pasaulio moteriai temą. Kas ji yra iš tikrųjų ir kokia jos pareiga? Mama, žmona ar tik žmogus? Apie tai tikrai plačiau pamąstyti privers šio filmo peržiūra.


“Nematomas gyvenimas” / Brazilija, Vokietija

„Nematomas gyvenimas“

Graži ir stilinga drama nukelianti žiūrovus į 6-ojo dešimtmečio Rio De Žaneirą. Dvi seserys gyvena turtingo, bet itin griežto ir nuožmaus tėvo pašonėje. Seserys savo svajonėmis ir požiūriu yra visiškos skirtingos, kaip ir šios juostos kūrėjų (Brazilija ir Vokietija) šalių temperamentai. Dėl tėvo įnorių seserys yra išskiriamos, tačiau moteriškas solidarumas ir seseriškas ryšys tiesiog traukia abi moteris vėl būti kartu. Ši juosta pasižymi itin gražiu muzikos takeliu, įspūdingais atogražų vaizdais ir stilinga kinematografija. Ne veltui filmą aukštai įvertino ir Kanų festivalio komisija.


“Liepsnojančios moters portretas” / Prancūzija

„Liepsnojančios moters portretas“

Įtaigus scenarijus, prancūziška elegancija ir netikėta meilės istorija tarp dviejų… moterų. Visą tai rasite vienoje iš stipriausių šių metų “Kino pavasario” juostų ”Liepsnojančios moters portretas”. Šis filmas mus nukels į senosios Prancūzijos laikus. Pagrindinės filmo herojės – dailininkė Marijana ir vienuolyną palikusi jauna mergina Eloisa. Pastarosios motina paprašo jaunos tapytojos Marijanos nutapyti jos dukros vestuvinį portreta. Bėda tik ta, kad Eloisa apie jos motinos suplanuotas vestuves nieko nežino. Tad Marijana turi tapti Eloisos drauge ir portretą tapyti jai to nežinant. Tačiau netikėtai tarp dviejų merginų užsimezga meilės ryšys, kuris tik dar labiau komplikuoja visą filmo siužetą. Šią juosta puikiai įvertino tiek pasaulinė publika, tiek įvairūs kino festivaliai. O vyšnia ant torto šio kinematografinio šedevro kelionėje tapo prestižinis Kanų filmo festivalio apdovanojimas.


“Tu mirsi dvidešimties” / Sudanas, Prancūzija, Egiptas, Norvegija, Vokietija, Kataras

„Tu mirsi dvidešimties“

Filmai apie tiksintį pagrindinio herojaus gyvenimo laikrodį visuomet įtraukia. Šios juostos veiksmas vyksta Sudane. Vos gimusio berniuko motinai kaimo žynys išpranašauja, kad jos vaikas gyvens tik iki dvidešimto gimtadienio. Pagrindinis filmo veiksmas pradeda rutuliotis, kai pranašystės paženklintas berniukas sulaukia 19-os metų. Tuomet vienišos motinos itin saugotas vaikinas tik atranda gyvenimą, pradeda pažinti meilės merginai jausmą ir dėliotis ateities planus. Tačiau lemtingas gimtadienis vis artėja, o filmo siužetas pasiekia aukščiausią įtampos tašką. Režisierius Amjad’as Abu Alal’as sukūrė tikrai įtraukiantį filmą, kuris puikiai parodo, kiek žmonių gyvenimą gali programuoti išankstinės nuomonės ir klaidingi (arba ne) įsitikinimai.

Visą „Kino pavasaris 2020“ PROGRAMĄ galite rasti ČIA.


Šiuos bei kitus įstabius šių metų “Kino pavasario” filmus nuo kovo 19 d. dvi savaites namuose bus galima žiūrėti televizijos TELIA TV filmų nuomoje, internetinėje namų kino platformoje „Žmonės Cinema“, „TV3 Grupės“ turinio platformoje „Go3“ ir kino platformoje „Kinofondas“.

Puslapiai: 1 2