Joninės Vilniuje / Miesto Žirafų nuotr.

Joninės Vilniuje: kur ieškosime paparčio žiedo šventinį savaitgalį?

Rasos šventė – senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos (solsticijos) šventė, kai prasideda astronominė vasara. Gražesniais terminais – tai diena, kai saulė dieną matoma ilgiausiai, o naktis – trumpiausia. Joninės Vilniuje – puiki šventė, kai miestiečiai ir svečiai išlekia ieškoti paparčio žiedo ir linksmintis visame mieste. Miesto Žirafos siūlo šias Joninių savaitgalio (birželio 22-23 d.) pramogas.

Rasos šventė Verkių rūmų parke

Verkių rūmų parkas / pavilniai-verkiai.lt nuotr. / Joninės Vilniuje

Verkių rūmų parkas / pavilniai-verkiai.lt nuotr. / Joninės Vilniuje

Penktadienį, birželio 22 d., nuo 19.00 val. vakaro iki saulės patekėjimo Verkių rūmų parke vyks tradicinė Rasos šventė. Jau devynioliktą vidurvasarį, kai gamta ir žolynai klesti, kupėja, rasoja, visi drauge švęsime pačią seniausią trumpiausios nakties – Saulės grąžos šventę. Programoje numatomas kupoliavimas, vainikų pynimas, burtai iš žolynų, vaistažolių arbatos gėrimas, sutartinių dainavimas, ugnies apeigų pagerbimas prie Lizdeikos aukuro bei svarbiausia tradicija: vainikų leidimas Nerimi bei šokiai prie laužo.

Noche De San Juan – Pietietiškos Joninės

Noche De San Juan / Facebook nuotr. / Pietietiškos Joninės Vilniuje

Noche De San Juan / Facebook nuotr. / Pietietiškos Joninės Vilniuje

Lietuvos 100-mečio proga šią vasarą Pietų Amerikos lietuvių jaunimas atkeliauja į Lietuvą. O tam, kad linksmybių niekam nepritūktų, kviečia susiburti prieš pat Jonines, birželio 22 dieną, penktadienį, Tamstos klube ir pašokti pagal Lotynų Amerikos ritmus su grupe „Los Secretos De Pablo“.

Augalai ir Joninės

Augalai ir Joninės / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Augalai ir Joninės / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Artėjant Joninėms, vienam iš magiškiausių virsmų Gamtoje, susitikime VU botanikos sode, kur vyks edukacinė ekskursija. Trumpiausios ir vienos iš stebuklingiausios metuose Joninių nakties metu, kuri senaisiais laikais vadinosi Rasos švente, žmonės žoliaudavo, kupoliaudavo, pindavo gėlių vainikus, ieškodavo paparčio žiedo, rinkdavo vaistažoles bei burdavo su žolynais. Šios senosios šventės proga VU Botanikos sodo Lietuvos floros grupės vyr. kuratorė Violeta Stakelienė pakvies pasivaikščioti mūsų sodo savaiminės floros taku.

Šokiai „Kablyje“

Darkroom / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Darkroom / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Siūlome ateiti pašokti įprastą penktadienį, o išeiti miegoti tik Joninių ryte. Darkroom renginių serija vyksta jau antrą vasarą, o svečiuose šį kartą – ne vieną plokštelę išleidęs, FLEETING WAX ir Bahnsteig 23 leibluose pasižymėjęs Pletnev. Lekiam!

Flying Saucer Gang x OG Version | Jointinės

Flying Saucer Gang x OG / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Flying Saucer Gang x OG / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Įsibėgėjančios vasaros proga Flying Saucer Gang kviečia į turą per Lietuvą – jis prasideda Vilniuje, Vasaros Terasoje per Jonines, kur grupė pristatys naują mixteipą ir užkurs neįprastą laužą, kokio dar nesame matę.

Šimtmečio Joninės Pilialaukyje

Šimtmečio Joninės Pilialaukyje / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Šimtmečio Joninės Pilialaukyje / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Kartu su Lentvario kultūros namais organizuojama šventė pirmuosius lankytojus pakvies jau ankstyvą šeštadienio (birželio 23 d.) popietę ir nepaleis iki pat nakties. Renginio programoje – sporto rungtys, edukaciniai užsiėmimai apie žolininkystę, baltiškus žalvario papuošalus, aludarystę ir net astronomiją, žaidimai vaikams, etnografiniai papročiai, 100 vainikų pynimas ir gražiausių vainikų rinkimai, folkloro kolektyvų dainos ir šokiai bei vakaro koncertas, kuriame pasirodys pop muzikos grupė VIVA bei Violeta ir Vilius Tarasovai. Renginys nemokamas!

Šeškinės Joninių šventė

Šeškinės Joninių šventė / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Šeškinės Joninių šventė / Facebook nuotr. / Joninės Vilniuje

Šeškinės seniūnijai kartu su Fabijoniškių seniūnija birželio 23 d. nuo 13 val. kviečia į Šeškinės Ozo slėnį (prie ežeriuko nuo Gelvonų g. 61 žemyn) atšvęsti trumpiausios vasaros nakties. Šventės metu koncertuos įvairūs kolektyvai, vyks įvairios sporto rungtys, degs aukščiausias ir karščiausias Joninių laužas Šeškinėje. Jūsų laukia dar daug staigmenų!

DAUGIAU RENGINIŲ VILNIUJE – ČIA.

Žinai kažkokį įdomų Joninių renginį, kurio nepaminėjome? Būtinai rašyk komentaruose!

Komentarai (0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.